fbpx
Close

Elizaveta Anikinale 1. kategooria turniirilt teine koht!

Elizaveta Anikina Bressuire’i turniiril. / Foto: Top 10-12 Bressuire

Eesti noor tennisetalent,  11-aastane Elizaveta Anikina saavutas Prantsusmaal Bressuire`is toimunud Tennis Europe`i U12 1. kategooria turniiril Top 10-12 Bressuire 2023 tüdrukute üksikmängus teise koha. Paarismängus koos Prantsuse tütarlapse Capucine Charcosset`ga tuli ta koguni võitjaks.

Eesti tüdruk alustas turniiri kolme suhteliselt hõlpsa võiduga. Avaringis alistus Prantsuse tüdruk Ambre Le Prunenec 6:2, 6:4, seejärel Alžeeria noormängija Melissa Benzamiane 6:0, 6:0 ning veel üks Prantsuse tütarlaps Ando Tiantsoa Ratre 6:1, 6:1. Veerandfinaal Briti piiga Megan Knightiga kujunes treener Ain Suurthali sõnul tõsiseks katsumuseks. Pärast pingelist punkt-punkti heitlust jäi peale Anikina 7:6 (7), 6:4.

„Knight on U12 vanuseklassis üks paremaid tüdrukuid Euroopas, ta on pikka kasvu ja oma vanuse kohta väga tugeva löögiga. See oli raske matš. Elizaveta pidas aga survele kenasti vastu, mängis stabiilselt ning näitas küpset vaimu ja sai aasta vanema Inglise tütarlapse üle väga hea võidu,“ sõnas Suurthal.

Poolfinaalis oli Anikina ka Lou Sciacaluga (Prantsusmaa) vastu üsna raskes seisus. Kaotanud avaseti 4:6, jäi ta ka teises 1:4 ja 15:40 tagaajaja rolli, kuid näitas siis tõelist südikust, võitles lõpuni ning sai teenitud  4:6, 6:4, 6:2 võidu!  Finaalis tuli Anikina vastaseks Läti imetüdruk Darina Matvejeva. Seekord tuli Anikinal aasta vanema lõunanaabri paremust tunnistada 1:6, 4:6. Võidult võidule sammuva noorukese lätlanna saldoks käesoleval aastal on Tennis Europe`i turniiridel üksikmängus 42 võitu ja täpselt 0 kaotust.

Päris kaotuseta Matvejeva Bressuire`s ei jäänud, sest tüdrukute paarismänguturniiri finaalis tuli tal koos Taani tüdruku Emilia Henningseniga tunnistada Eesti/Prantsusmaa duo Anikina/Charcosset`ülinappi paremust 2:6, 6:2, 9:11.

Kõrgetasemeliselt turniiril üksikmängu teise ja paarismängu esikohaga Tallinnasse saabunud Anikina saavutus on seda hinnalisem, et Eesti tüdruk saab U12 vanuseklassis kaasa teha ka järgmisel aastal.

scroll to top