Kaia Kanepi jõudis veerandfinaali!

– Kaia Kanepi / Foto: ETL

Võib-olla pole neli WTA turniiri võitnud ja omal ajal TOP20 sekka kuulunud Kaia Kanepi jõudmist veerandfinaali vaja hüüumärgiga võimendada, ent WTA turniiri kaheksa parema sekka jõudis Kaia pärast kolmeaastast vaheaega esimest korda.

Viimati oli Kaia mänginud veerandfinaalis samuti Australian Openi eelsel turniiril 2018. aasatal Brisbane’is, kus ta ka 2012 tiitli võitis. Põhiliselt piirduvad aga Kanepi saavutused viimastel hoaaegadel eduga suurtel slämmidel või ITF-i turniiridel. Nii et tänane võit Darja Kasatkina (Venemaa, WTA 71.) üle Gippsland Trophy turniiril Melbourne’is oli omamoodi tähis. Võidunumbrid märgiti 7:5, 6:1 ja kaks setti olid üsna erinevad – esimene kestis 53 ja teine vaid 24 minutit.

Servimist alustanud Kaia läks 3:0 juhtima, aga mitte kiirelt, sest kõik geimid olid pikad ja Kasatkinal neis kokku kolm murdepalli. Venelanna püüdis vältida Kaia “rongi” alla jäämist ja hakkas ehk liiga palju riskima, mis pole tema mäng. Aga seti keskel suutis Kasatkina Kanepi tempoga rohkem harjuda ja pikki pallivahetusi peale sundida. Võib-olla rapsis Kaia mõnikord asjatult, aga tema lihtvigade tõttu oli seis varsti 5:5.

Siis näitas aga Kaia, et ka tal on veel üks samm varuks. Kontrollitud agressiivsusega hakkas ta ka pikki punkte järjekindlalt võitma ja enam tagasivaatamist polnud – mainitud seisust alates teenis Kasatkina vaid ühe geimi teise seti seisul 0:5, kui mäng oli juba otsustatud. Nii ei ole Kaia ikka kaotanud Kasatkinale kõvakattel veel ühtki setti.

Kaia lõi kaks ässa ja tegi kaks topeltviga ning esimese servi õnnestumisprotsent oli 55. Kuid ta võitis esimeselt servilt 71% punktidest. Murdepalle realiseeris Kanepi 6st 4 ja Kasatkina vaid 5st 1. Üllatuslik on ehk see, et Kasatkina lõi ühe ässa rohkem (3), aga tema parem esimese servi protsent (66) suurt ei loe, sest venelanna serv tervikuna pole nii ohtlik kui Kanepil. Kasatkina võitis esimeselt servilt ainult 59% punktidest.

Kanepi kohtub nüüd neljapäeval veerandfinaalis Karolina Muchovaga (Tšehhi, 6), kes pidi üllatavalt palju vaeva nägema Jasmine Paolini (Itaalia, WTA 97.) alistamisega 6:2, 4:6, 6:4. Maailma edetabelis asub Muchova 27. kohal.