Anett Kontaveit võitis tulemuse poolest kindlalt, kuid mäng kujunes üsna raskeks

Anett Kontaveit aasta esimesel turniiril Abu Dhabis. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit (6) alustas Melbourne’is Grampians Trophy WTA turniiri 6:1, 6:3 võiduga maailma 82. reketi Christina McHale’i (USA) üle, aga pingutada tuli märksa rohkem, kui need numbrid näitavad.

Kohtumine kestis tund ja 28 minutit ja koguni kaheksas geimis oli seis 40:40, kuid Anett võitis neist seitse. Kolm geimi olid ülipikad, üks neist kohe esimene geim Kontaveidi servil, aga kõik need võitis Eesti esireket. Punktidega võitis Kontaveit 73:58, ehkki kaheksageimiline paremus eeldaks suuremat ülekaalu.

Teises setis oli üks moment, kus võis juba näha teatud pööret, aga õnneks see ei olnud otsustav. Anett juhtis 3:1 ja vastase servil 40:15, kui ründas sellest seisust tõrjel ja lõi napilt auti. Seejärel kaotas ta ainsal korral oma pallingu, kuid järgmises geimis murdis tagasi 15:30 kaotusseisult. Kaks viimast geimi polnud ka lihtsad, kuid Anett tegi oma pallingul seisul 40:40 kaks head servi (neist üks äss) ja lõpuks viimases geimis tegi McHale ka mängu esimesed kaks topeltviga, neist teise Anetti matšpallil. Nii vähemalt tuli viimane punkt kergelt.

Mängu üsna heast kvaliteedist andis tunnistust äralöökide/lihtvigade vahekord. Kontaveit tegi 32 äralöögi kõrval 21 lihtviga ja kaotaja jäi ainult napilt miinusesse – McHale’il 21 äralööki (neist 17 teises setis) ja 22 lihtviga. Kusjuures ameeriklanna negatiivse bilansi otsustaski viimane topeltviga.

Anettil olid head ka muud statistilised näitajad: 5 ässa, 2 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 65, esimeselt servilt võidetud punkte 65% ja murdepallid 10st 5. McHale sai esimest servi sisse märksa vähem (48%) ja realiseeris 6st murdepallist ainult ühe. Kolm murdepalli päästis Anett teise seti seisul 1:0, kui ta oli oma servil 0:40 taga.

Teises ringis kohtub Kontaveit veel ühe ameeriklanna Bethanie Mattek-Sandsiga, kes alistas maailma 38. reketi Barbora Strycova (Tšehhi). Mattek-Sands on WTA edetabelis alles 339., aga ta osaleb üksikmängus harva, sest on peamiselt paarismängu spetsialist. Ta on üheksakordne suure slämmi turniiride võitja, viis tiitlit nais- ja neli segapaarismängus, kus 35-aastane Mattek-Sands on ka olümpiavõitja (2016).

Eesti tennisesõpradel on aga täna ees veel Kaia Kanepi kohtumine venelanna Darja Kasatkinaga Gippsland Trophy turniiril. Praeguse seisuga ei tohiks see enne kella kaheksat alata.