fbpx
Close

EELVAADE | Kas Kaia Kanepi paneb Tšehhi imetüdruku vastu kogemused maksma?

Linda Fruhvirtova mängimas Hamburgis ITF 25 000 turniiri finaalis. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Enam-vähem aasta tagasi Kaia Kanepi juba kohtus Parma turniiril ühe suure tulevikulootuse Cori Gauffiga. Tookord Kaia kaotas, aga tema homne vastane Madridi turniiri avaringis ei ole siiski Gauffi tasemel.

Tegemist on praegu veel 16-aastase (saab 17-aastaseks 1. mail) tšehhitari Linda Fruhvirtovaga, kelle perekonnanimi pole tennisemaailmas tuntud mitte ainult tema, vaid ka noorema õe Brenda kaudu. Koos on nad juba toonud Tšehhile võidu Euroopa võistkondlikul noorteturniiril. Mõlemad on ka järjest (Linda aastal 2019 ja Brenda 2020) võitnud kõige tuntuma U14 vanuseklassi turniiri Les Petits As, mille tšempionite nimistus on palju hilisemaid slämmivõitjaid, neidudest kõige värskemalt Jelena Ostapenko (võitis Les Petits As’i 2011) ja Bianca Andreescu (2014).

Kuigi vahepeal tundus, et Brenda võib hakata kaks aastat vanemast õest mööduma, siis tänavu lõi Linda talent ka täiskasvanute klassis lõkkele. Juunioride klassis on Linda võitnud kolm 1. kategooria turniiri ja asub maailma edetabelis praegu 3. kohal, kuid suurel slämmil ei ole jõudnud kaugemale poolfinaalist (2021 Wimbledon). Eelmise aasta lõpus kohtusid õed omavahel kahes finaalis. A-kategooris turniiri Meridas võitis Brenda, aga 1. kategooria turniiri Bradentonis Linda. Sellele järgnes Orange Bowl, kus Linda kaotas veerandfinaalis maailma noorte esireketile Petra Marcinkole, kes ka tänavu Austraalias juunioride slämmi võitis.

Ent rohkem polegi Linda noorteturniire mänginud ja ilmselt enam ei mängigi, sest hakkab juba täiskasvanute seas TOP200 sekka pääsema. Korra (11. aprilli edetabel) ta sinna juba jõudis, aga praegu asub 205. kohal. ITF-i profiturniiril saavutas Linda esimest korda edu 2020. aasta detsembris, kui jõudis Monastiris W15 turniiri finaali. Mullu jaanuaris-veebruaris ta juba võitis kaks W15 turniiri ja mängis Hamburgis W25 turniiri finaalis. Järgmine samm oli aprillis Charlestoni WTA 500 turniiril veerandfinaali jõudmine. Avaringis võitis Linda Alize Cornet’. Just need punktid läksid tal tänavu maha ja seepärast ei jäänudki Linda pärast suurt edu Miamis TOP200 sisse püsima.

Enne Miamit juhtus veel natuke. Möödunud talvel jõudis ta WTA 125K turniiri veerandfinaali ja võitis Cancunis ITF-i 25-tuhandelise. Kuid siis sai Linda Miami Masters 1000 turniirile vabapääsme ja hakkas üksteise järel staare välja lülitama. Vanema õe Fruhvirtova käe läbi langesid suurturniiril välja Danka Kovinic, Elise Mertens ja Viktoria Azarenka, tulevikulootusel tuli alistuda alles 1/8 finaalis Paula Badosale, kes on nüüd maailma 2. reket.

Niisiis ei saa Kaia päris rahuliku südamega maailma 205. reketi vastu väljakule minna, sest vastane läheb tõenäoliselt iga turniiriga aina paremaks. Muidugi on Kaia favoriit, aga kihlveokontorite koefitsiendid näitavad, et Fruhvirtova üllatusvõimalust usutakse. Näiteks ennustusportaal Paf annab Kaia võidukoefitsiendiks 1,49 ja Fruhvirtovale 2,63, mis tähendab eestlannale umbes 65-protsendilisi võidušansse. Linda on juba alistanud Kaiast edetabelis kõrgemal seisvaid mängijaid, aga meie tennisisti kogemustesse tasub ikkagi panustada. Samas on väga raske ette näha, milliseks mäng kujuneb, sest Fruhvirtova kui kiirelt areneva tennisisti puhul tuleb arvestada, et tema agressiivsus ja riskijulgus järjest suureneb. Tennisnet leiab, et homses mängus on kindlasti huvitav jälgida ka Kaia vastast.

Millal kohtumine algab, on tavapäraselt ainult ennustatav. Kanepi ja Fruhvirtova kohtuvad Stadium 3 nimelise väljaku kolmandas mängus ja esimene algab Eesti aja järgi kell 12. Vihma Madridis ei ennustata, päeval peaks olema sooja 21-22 kraadi. Seega ei ole ilma tõttu edasilükkamist karta ja nii võime ennustada, et alates kella 15st ootame kohtumise algust. Kuid reaalsem on algusaeg kella 15.30-16 vahel või pisut hiljemgi.

scroll to top