fbpx
Close

Mark Lajal sai esimese võidu Challengeri põhiturniiril

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal jätkas võidukalt ka Vilniuse Challengeri põhiturniiril, kui alistas avaringis õnneliku kaotajana põhitabelisse pääsenud Terence Atmane’i (Prantsusmaa) 7:6, 6:1.

Esimeses setis servimurdeid ei nähtud, kuid Lajal hoidis oma servi kindlamini. Neli esimest pallingugeimi võitis Lajal nulliga ja alles seisul 4:4 tekkis väikeseid raskusi, kui Lajal jäi taha 15:30 ja oli ka seis 40:40, kuid ühtki murdepalli Atmane ei teeninud. Lajalil endal oli ainult üks murdepall, aga vastase servigeimid olid pikemad. Tie-break’is olid minimurded tasa ja Atmane teenis esimesena settpalli seisul 6:5, aga Lajalil oli ees kaks servi, millelt ta võitis mõlemad punktid ja siis ka tõrjepunkti – 8:6. Teises setis läks Lajal kiiresti ette 4:0 ja murdis kolmandat korda vastase servi seisul 5:1, ehkki siis oli Lajali võit juba sisuliselt selge.

Lajal realiseeris 7st murdepallist 3, aga vastasel polnudki murdepalle. Ässadega jäi Eesti esireket peale 4:2 ja kuigi tema esimese servi õnnestumisprotsent oli halvem (53 vs 63), võitis Lajal esimeselt pallingult 90% punktidest (31st 28) ja Atmane ainult 60%.

Lajal kohtub teises ringis 7ndana asetatud prantslase Laurent Lokoliga (ATP 204.), kes eile sai 28-aastaseks. Siiski on just tänavune hooaeg olnud Lokolile parim – ta on võitnud sel aastal juba viis ITF-i M25 turniiri ja kerkinud esmakordselt karjääri jooksul TOP200 sekka (3. oktoobril 199.). Lokoli alustas aastat maailma 478. reketina ehk umbes sellelt kohalt, kus on Lajal praegu (475.). Eesti esireket on kogunud Vilniuse Challengerilt 11 ATP punkti, võit teises ringis annaks veel 9 punkti juurde.

scroll to top