fbpx
Close

Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit valmistusid Tallinn Openiks koos treenides

Kaia Kanepi (istub) ja Anett Kontaveit pühapäevasel treeningul. / Foto: Igor Pissarev

Üks päev enne WTA 250 Tallinn Openi põhiturniiri algust tegid Eesti kaks parimat mängijat Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi omavahel trenni, mida juhendas Eesti Davis Cupi meeskonna kapten Ekke Tiidemann.

Mängiti ka punktide peale, aga eks ole võistluseelne treening ikkagi põhielementide harjutamine ja sellel, kes rohkem pallivahetusi võitis, pole üldse tähtsust. “Kaiaga trenn on alati raske, aga seda enam annab rohkem kasu,” kommenteeris Anett.

Pärast treeningut rääkisid mõlemad põgusalt ka oma esimesest vastasest. Kontaveit ei ole 21-aastase Xiyu Wangiga (WTA 58.) varem kohtunud. Mida võib-olla paljud ei aima, on oluline märkida, et hiinlanna kohta on Wang väga pikk (182 cm). “Ma olen näinud katkendeid tema kohtumisest New Yorgis Maria Sakkariga (Wang üllatas võiduga kolmes setis – toim.), aga rohkemat temast ei tea. Kuid mul on veel teisipäeva õhtuni aega valmistuda ja tema mänguga tutvuda,” ütles Anett. Kuna Tallinna naaseb ka korraks koju sõitnud treener Torben Beltz, on kindlasti ka juhendaja nõuannetest kasu.

Kaial on tuttavam vastane Jelena Ostapenko (Läti, 5) näol. “Mängisin temaga Eesti-Läti maavõistlusel siinsamas hallis ja samal väljakul. Ma ei usu, et vahepealse kahe aastaga oleks midagi muutunud. Kuna ta mängib väga kõrges tempos, siis on raske midagi taktikalist välja mõelda, aga ehk õnnestub,” ütles Kanepi. Kaia lisas, et teda ei häiri kolmapäevani esimese ringi mängu ootamine. “Seda on olnud varemgi ja samuti ma ei pööra tähelepanu sellele, kas Ostapenko võib veel turniirist loobuda või mitte, Iga vastane on siin raske.”

Lisame veel, et Anett osaleb Tallinn Openil ka paarismängus, kus tema partner on Erin Routliffe (Uus-Meremaa, WTA paarismängu 32.). “Ma ei ole veel paarismängu harjutanud, aga loodan, et paariline annab head nõu. Tema keskendub ainult paarismängule ja mulle on see uus kogemus, sest ma ei ole varem kunagi spetsiaalsete paarismängijatega koos mänginud. Kuid tunnen teda hästi juba noorteklassist, oleme head sõbrannad.” Loosiga Kontaveit/Routliffe’il siiski ei vedanud, sest nad lähevad avaringis kokku esimese asetusega Nicole Melichar-Martinezi (USA) ja Laura Siegemundiga (Saksamaa). Paarismängus osalevad ka Elena Malõgina/Maileen Nuudi, kes kohtuvad Miyu Kato (Jaapan) ja Xinyu Wangiga (Hiina, 4). NB! Trükiviga siin ei ole, Xiyu Wang (Anetti esimene vastane) ja Xinyu Wang on kaks erinevat mängijat.

Mõlemad Eesti mängijad olid väga rahul turniiri korraldusega. “Mul ei ole küll selles mõttes võrdlust, et välismaal pole ma ühelegi turniirile nii vara kohale jõudnud, aga nägin siin, kuidas tribüünid said vara valmis ja kõik muu on ka kvaliteetne,” ütles Kontaveit. Kaia muigas, et ta ei ole veel turniiril söönud, mistõttu ei oska võrrelda Tallinn Openit teiste turniiride toidupakkumistega. “Aga kindlasti on korraldus väga hea,” rõhutas ta.

Anett siiski rõhutas, et koduturniir erineb teistest. “Siin ma saan minna koju ja oma autoga liigelda. Ei pea veetma nii palju aega väljakutel, vabadust ja valikuvõimalusi on rohkem. Natuke uus on näha ka teisi mängijaid kodulinna tänavatel liikumas. Muidu kohtad neid ainult välismaal, tundub harjumati, kui tulevad Tallinna linnas vastu. Turniiri pinget ma erilises mõttes ei tunne, aga üldiselt on mulle kodupubliku ees mängida alati meeldinud,” ütles Anett. Ta lisas, et küllaltki pikk paus pärast US Openit võib olla isegi hea. “Ma ei ole seda varem maininud, aga mul pisut valutas kand pärast US Openit,” selgitas Anett, miks võis paus kasuks tulla.

scroll to top