fbpx
Close

Kaia Kanepi alustas Indian Wellsi turniiri kindla võiduga

Kaia Kanepi. / Foto: AP/Scanpix

Kaia Kanepi alustas Indian Wellsi suurturniiri 6:2, 6:2 võiduga Johanna Larssoni (Rootsi) üle. Kohtumine kestis tund ja 10 minutit.

Kuigi Kanepi asus maailma edetabelis Larssonist kümme kohta tagapool (vastavalt 86. ja 76.), pidasid kihlveokontorid eestlannat soosikuks ja nad ei eksinud. Tõsi, tuulise ilmaga oli Kaia algul üsna hädas oma esimese pallinguga ning Larsson murdiski esimesena, asudes juhtima 2:1. Kuid sellelt seisult alates domineeris Kanepi täielikult. Eesti tennisisti võimsatele ründelöökidele polnud Larssonil midagi vastu panna ja rootslanna noppis punkte vaid Kanepi vigadest. Kuid Kaia ei teinud nii palju lihtvigu, et see seadnuks tema võitmise ohtu.

Kanepi lõi 3 ässa ja tegi 3 topeltviga, Larsson vastavalt 2 ja 6. Esimese servi õnnestumisprotsent (55) ei olnud Kanepil kõrge, kuid seda võis panna tuulise ilma süüks. Larsson lõi sisse 66% esimestest pallingutest, ent sellest ei olnud kasu, kui ta võitis neist punktidest vaid 49% (Kanepi 71%). Ka teisel servil teenis Kanepi oluliselt rohkem punkte – vastavalt 43 ja 21%. Samuti polnud Kaial probleeme murdepallide realiseerimisega – 9st 6.

Teises ringis kohtub Kanepi maailma 15. reketi Julia Görgesiga (Saksamaa), kes on samal kohal ka asetatud. Sarnasust on nii palju, et nii Larsson kui ka Görges on 30-aastased, kuid sellega kahe vastase sarnasus ka lõpeb, sest sakslanna on tunduvalt edukam ja kindlasti ohtlikum.

Kanepile lisab aga julgust fakt, et ta juhib omavahelistes mängudes Görgesi vastu 3:2, sealhulgas kõvakattel 3:1. Viimane kohtumine oli aga juba rohkem kui viis aastat tagasi, kui Kanepi 2014. aasta veebruaris võitis Görgesi Acapulco turniiril 6:7, 6:4, 7:6.

Kanepi ja Görgesi mäng peetakse laupäeval, samal päeval alustab ka Anett Kontaveit, kes kohtub Monica Puigiga (Puerto Rico, WTA 58.).

scroll to top