fbpx
Close

Kaia Kanepi alistas raskes mängus jaapanlanna ja kohtub Vera Zvonarevaga

Kaia Kanepi Melbourne’is. / Foto: Zumapress/Scanpix

Dubai turniiri kvalifikatsioonis esimesena asetatud Kaia Kanepi võitis oodatust palju raskemas mängus maailma 503. reketi Ena Shibahara (Jaapan) 6:1, 6:7, 6:4 ja kohtub nüüd venelanna Vera Zvonarevaga (WTA 145.)

Pärast esimese seti kindlat võitu ei suutnud Kaia enam teises setis Shibahara servi murda, kuid ei loovutanud ka oma pallingut. Tie-break’is oli Kanepi ees 2:0 ja 3:2, aga kaotas 3:7. Otsustavas setis läks Kaia kaks korda murdega ette, aga visa jaapanlanna viigistas. Kolmas murre viis Kanepi ette 5:4 ja nüüd ta oma servi enam käest ei andnud. Mäng kestis kaks tundi ja 22 minutit.

Kanepi lõi 8 ässa ja tegi 4 topeltviga, kuid esimese servi õnnestumisprotsent (53) jättis soovida. Kaia võitis esimeselt servilt 80 ja teiselt 42% punktidest, ent samas ei saa öelda, et parem õnnestumisprotsent taganuks kindlama võidu, sest teises setis ta ju oma servigeimi ei kaotanud.

Zvonareva võitis Akgul Amanmuradova (Usbekistan) märksa kindlamalt 6:1, 6:1. Kuigi Tennisnet pole tavapäraselt kvalifikatsioonimängudest eellugu kirjutanud, siis hetkel poleks seda ka vaja, sest oktoobri lõpus enne Istanbuli turniiri finaali selline juba ilmus. Seal on üsna põhjalik ülevaade nii Zvonareva tenniseteest kui ka senistest kohtumistest. Tuletame meelde (tulemust ju eelloos kirjas pole!), et mängu võitis Kanepi 6:3, 6:3. Kihlveokontorite koefitsiente pole mängu kohta veel antud, avaldame need hiljem.

Samuti peaks laupäeva jooksul loositama Dubai turniiri põhitabel, kus esialgu on kahest eestlannast vaid Anett Kontaveit.

scroll to top