fbpx
Close

Kaia Kanepi tegi enda elu raskeks, aga alistas Vera Zvonareva ja pääses Dubais põhiturniirile

– Kaia Kanepi / Foto: AFP/Scanüix

Kaia Kanepi võinuks mängu lõpetada tund aega varem, aga lõpp hea, kõik hea – ta alistas Vera Zvonareva (Venemaa, WTA 145.) Dubai turniiri kvalifikatsioonis 6:3, 6:7, 6:3 ja pääses põhitabelisse.

Vastased olid kohtunud pisut rohkem kui neli kuud tagasi Istanbuli ITF-i turniiri finaalis ja siis võitis Kanepi 6:3, 6:3. Teda peeti favoriidiks ka Dubais. Mängu algus kulges Kaiale ladusalt, kui ta juhtis 4:1 oli ta kolmes oma servigeimis loovutanud vaid kaks punkti ja vastase servi kindlalt murdnud. Kuid siis läks tasavägisemaks. Kaia pidi päästma ka murdepalli, et esimeses setis saavutatud edu hoida.

Teises setis oli Zvonareva murdele lähemal. Kuni seisuni 4:4 oli venelannal kasutada neli ja Kanepil ainult üks murdepall. Kuid ei loe murdepallide arv, vaid nende realiseerimine. Kaial õnnestus murre sesisul 4:4 ja tundus, et nüüd peab olema vastase vaim murtud. Kanepi juhtis oma servil 30:0 ja järsku tuli ikkagi pööre – Zvonareva murdis tagasi. Servida matši võiduks – naiste tennises on see millegipärast paljudele raske, mitte ainult Eesti tennisistidele. Ning seegi kord Kanepil ei õnnestunud ja mäng venis peaaegu tunni võrra pikemaks. Tie-break’i valitses Zvonareva ja kuigi Kaia võitis seisult 2:6 kolm punkti järjest, realiseeris Zvonareva neljanda settpalli.

Otsustavas setis Zvonareva murdis ja juhtis oma pallingul 2:1, 40:15. Kuid taas naiste tennisele iseloomulikult just siis, kui võib arvata, et üks pool hakkab võitma, saabub pööre. Kaial õnnestus viigistada ja teha otsustav murre seisul 4:3. Seekord ta enam oma pallingul ei vääratanud.

Kaia lõi küll kolm ässa Zvonareva kahe vastu, aga järgnevate näitajate poolest oli Zvonareva parem: topeltvead 0-4, esimese servi õnnestumisprotsent 56-78. Kuid servipunktide realiseerimisel oli Kaia märksa edukam nii esimese (73% vs 64%) kui ka teise servi (64% vs 52%) osas. Eks sellepärast ta murdiski vastase servi neljal, aga Zvonareva vaid kahel korral, ehkki murdepalle oli mõlemal 8.

Veel pole teada, kellega Kanepi põhiturniiril kokku loositakse. Kvalifikatsiooniturniiri kaheksa edasipääseja tabelisse paigutamine toimub siis, kui kõik mängud on peetud – arvatavalt mitte enne kui kell 14.

scroll to top