fbpx
Close
PAF.ee

Sinner kavatseb profina mängida vähemalt 20 aastat

– Jannik Sinner. / Foto: AFP/Scanpix

Itaalia suur tulevikulootus, maailma 34. reket Jannik Sinner, jagas oma mõtteid edaspidise kajääri kohta väljaandele L’Equipe.

“Mõnikord võtab karjääris järgmisse etappi liikumine kaua aega, mõnikord aga juhtub see väga kiiresti. Minu üleminek 500. kohalt 50. kohale maailma edetabelis oli väga kiire ja veelgi enam üleminek ITF-i turniiridelt ATP turniiridele. Eelistasin mängida mitte juunioride tuuril, vaid ITF-i turniiridel täiskasvanute vastu. Minu tee tennise paremikku oli kiire, kuid ma vaatan ainult ettepoole.”

19-aastane itaallane osales oma esimesel ITF-i turniiril juba 2015. aastal ja viimasel juunioridel turniiril 2018. aastal. ATP tuuril proovis ta kätt 2018. aasta alguses, kui ta polnud veel 17-aastanegi.

Sinner jätkas: “Järgmised kolm aastat on minu jaoks äärmiselt olulised. Pean töötama, kaotama matše, mõistma, miks mind võideti ja mängima, et enda mängu paremaks muuta. Kui mängin vähemalt 200 ATP mängu, siis õpin ennast paremini tundma. Mul on vaja kaks või kolm aastat, et paremini mõista, mis toimub nii väljakul kui väljaspool seda. Ma ei taha kiirustada, sest minu eesmärk on mängida veel 20 aastat. Jah, ma sain profiks juba 18-aastaselt, nii et ma tahan mängida kuni 38 eluaastani.”

“Olen 19-aastane, tee on pikk ja ennekõike sunnin ennast edasi liikuma. Enne tõsiste tiitlite võitmist peab ka mõned tähtsad mängud kaotama. See teeb haiget, kuid kasvatab. Nii on ka minu kaotusega Denis Shapovalovile Austraalia lahtiste avaringis. Mul oli raske, rääkisin oma tiimiga sellest palju. Meie ülesanne on võita, kuid kordan: kaotamine on oluline ka noorena,” võttis asja kokku Sinner.

scroll to top