fbpx
Close

Viis esikümne naist langes Roomas välja

Nadia Podoroska sai elu võidu oma iidoli Serena Williamsi üle./ Foto: Reuters/Scanpix

Rooma WTA 1000 turniiril käisid kolmapäeval väljakul üheksa maailma esikümne mängijat ja ainult neli neist said võidu.

Ainsana ei osale Roomas maailma 7. reket Bianca Andreescu (Kanada), aga kaotasid edetabeli järjekorras Naomi Osaka (Jaaoan, 2), Simona Halep (Rumeenia, 3), Sofia Kenin (USA, 5), Serena Williams (USA, 8) ja Petra Kvitova (Tšehhi, 10).

Õnnetu oli siinjuures Halep, kes võitis Angelique Kerberi (Saksamaa) vastu esimese seti 6:1, aga teises setis hakkas teda vigastus vaevama ja seisul 3:3, 0:30 andis rumeenlanna alla. Pärast mängu teatas Halep, et probleem oli säärelihase venitus. “Homme tehakse MRI uuring, et aru saada vigastuse detailidest, aga hetkel ma ei tea, kaua taastumine aega võtab,” teatas Halep, kelle osalemine Prantsusmaa lahtistel sattus kahtluse alla.

Kui palju on teistes kaotustes üllatuslikku? Ütleme nii, et Kenini kaotused enam kedagi ei üllata. Rooma 2. ringis jäi ta alla mullusele Prantsusmaa lahtiste kaheksandikfinalistile Barbora Krejcikovale (Tšehhi) 1:6, 4:6. Kenin lõi küll esimest servi päris hea protsendiga (62), aga kaotas ikkagi kaheksast pallingugeimist 5. Ameeriklanna sai esimeselt servilt punkte vaid 50%.

Williams jäi alla Prantsusmaa lahtiste mullusele poolfinalistile Nadia Podoroskale (Argentiina) 6:7, 5:7. Olgem ausad, Williamsi vorm on viimasel ajal küsimärk ja seda enam saviliivaväljakul. Samas peab Williamsi võitmiseks reeglina ise hästi mängima ja seda Podoroska enda sõnul ka tegi. “Pärast Roland Garrosit tegin oma parima esituse saviliival, eks ju?” vastas Podoroska iseendale. “Tegelikult on see ka mu esimene liivaturniir pärast Prantsusmaa lahtiseid, aga ma mängisin samal kattel Billie Jean King Cupi matši Kasahstaniga ja seal ma ei tundnud ennast mugavalt. Olen mängu üle väga õnnelik, see oli mulle eriline võit. Minu jaoks oli au temaga mängida, sest lapsepõlves jägisin Serena kohtumis suure huviga. Ta ei ole kaua võistlusmänge pidanud ja võib-olla tegi tavalisest rohkem vigu, aga tema vastu peab iga punkti pärast võitlema.”

Williams ise ütles, et on viimasel ajal keskendunud treeningule ja esialgu ei tohiks ebaõnnestunud võistlusmäng veel midagi hullu tähendada. “Treening on kindlasti läinud asja ette, olen õgel teel,” lootis Williams taseme tunduvat tõusu Prantsusmaa lahtisteks.

Kuid Williams ja kindlasti ka Osaka on sellised tennisistid, kes annavad endast parima suurel slämmil. Seepärast ei olnud ka jaapanlanna kaotus suur pauk, aga ilmselt oli tema 6:7, 2:6 allajäämine Jessica Pegulale (USA) siiski mõnevõrra suurem üllatus kui Williamsi kaotus. Ja võihb-olla isegi esikümne naiste kaotustest suurim üllatus oli Kvitova kaotus Vera Zvonarevale (Venemaa) 6:4, 3:6, 4:6. Ei ole ju 36-aastane Zvonareva enam mingi tõusev täht. Pärast naasmist on ta parandanud oma mängu, aga Kvitova pidanuks olema ikkagi liiga raske pähkel.

Mainida tasuks ka 17-aastase Cori Gauffi 6:1, 1:6, 6:1 võitu Maria Sakkari (Kreeka, 17) üle. Anett Kontaveidi jaoks olid Pegula ja Gauffi võidud halvad, sest esimene neist mööduks Eesti esireketist juba järgmise võiduga, aga Gauff peab Anetti edestamiseks poolfinaali jõudma. Tähtis on olla 23. mai edetabelis (selle põhjal pannakse paika Prantsusmaa lahtiste asetus) 32 parema hulgas, aga see ei ole enam kaugeltki kindel, sest mõned Anetti rivaalid osalevad ka Emilia Romagna Openil järgmisel nädalal.

scroll to top