Kahju! Mark Lajal oli suure slämmi debüüdil võidule lähedal, aga lihtvead said saatuslikuks

Mark Lajal. / Foto: Little Rock Challenger

Maailma 246. reket Mark Lajal, kes esimest korda karjääri jooksul pääses suure slämmi turniiri kvalifikatsiooni, võinuks oma debüüdil väljuda võitjana, aga ta jättis Filip Misolici (Austria, ATP 168.) vastu US Openil kasutamata seti ja murdega edu.

Lajal juhtis 6:3, 4:2 ja järgmises geimis oli vastane veel oma servil taga 0:30. Misolic riskis järgmisel punktil ja lõi pärast Lajali tõrjet ründelöögi napilt piirile ning just seal algas Eesti esireketi allakäik. Oma servil oli ta veel 4:3, 40:30 ees, kuid tegi siis mitu rumalat viga ja vastane suutis esimest korda murda Lajali servi.

Sealt edasi läks ühe hooga ära teine sett ja tundus, et kõik on läbi, kui Lajal oli otsustavas setis servil 1:4 ja 0:40 taga. Kuid ta päästis taas murdepallid (selles osas tuleks Lajalit kiita, sest Misolic võitis 16st murdepallist 3) ja sai vastase servil edu 30:0. Oli võimalus tuua murrang, aga kaks korda eksis Lajal teise servi tõrjel ja nii oli mäng otsustatud, kuigi ka viimases geimis seisul 3:5 võitles Lajal veel välja viigi vastase 40:15 eduseisult.

Teise seti keskel olid lihtvead viigis 20:20, aga sama seti lõpus juba 33:23 Lajali kahjuks ja mängu lõpus 47:37. Nagu näeme, otsustavas setis ei teinud Lajal enam vastasest rohkem lihtvigu, aga need saatuslikud neli geimi teise seti seisult 4:2 olid katastroofilised.

Mis aga enne juhtus? Lajal domineeris esimest setti üsna selgelt, ehkki murdepallide põhjal (Lajal 1st 1, Misolic 4st 0) ei saanud seda otseselt väita. Aga vastane, kes pigem on liivaväljakute spetsialist, jäi paiguti liiga pehmeks. Teises setis teenis Lajal murde seisul 1:1 üsna lihtsalt – selle kinkis talle Misolic, kes lõi servikasti joone juurest palli võrgu keskele. Aga austerlane suutis ära oodata, millal vastane enam nii kindel ei ole ja noppis võidu.

“Lajali mäng lagunes järsku ära ja põhjust ma ei oskagi arvata,” ütles treenerist ekspert Harri Neppi. “Võis olla väsimus, võis olla närvipinge, aga samas ei olnud Lajali löögid ka varem nii kindlad, et väita nagu ta selgelt kontrollinuks mängu. Kui enam pall sisse ei läinud, kadus edu ära. Kuid üldiselt mängis ta teise seti keskpaigani päris hästi.”