Elena Malõgina jõudis Rootsis veerandfinaali

Elena Malõgina Caserta turniiril. / Foto: Tennis Club Caserta Facebook

Eesti teine reket Elena Malõgina mängib sel nädalal Malmös ITF-i W25 turniiril, kus ta on kahe võiduga jõudnud veerandfinaali.

Maailma 344. reket Malõgina on sellel turniiril asetatud teisena ja nii on see tavaliselt, et suure slämmi turniiri kvalifikatsiooni nädalal on ITF-i jõuproovide koosseisud alati pisut nõrgemad, sest TOP250 mängijad on pea kõik New Yorgis. Malõgina alustas 6:2, 6:3 võiduga Briana Szabo (Rumeenia) üle ja täna alistas Darja Jesõptšuki (Ukraina) 6:4, 6:2, kusjuures Malõgina oli algul 0:4 taga, võites esimeses neljas geimis vaid viis punkti. Veerandfinaalis kohtub Malõgina Jacqueline Cabaj Awadiga (Rootsi, WTA 486.). Paarismängus Malõgina Malmös kaasa ei tee.

Monastiris W15 turniiril alustas kolm eestlannat ja neist püsib konkurentsis Liisa Varul, kes paarismängus on koos Malak El Allamiga (Maroko) jõudnud veerandfinaali. Sama paar jõudis eelmisel nädalal Monastiris poolfinaali. Varul, kellel üksikmängus maailma edetabeli kohta pole, on paarismängus WTA 912. ja seepärast pääseb W15 turniiridel lihtsalt selles mänguliigis põhitabelisse.

Seekord pääsesid paarismängus Monastiri põhitabelisse ka Carol Plakk/Andrea Roots, kellel aga loosiga ei vedanud ja nad kaotasid esimesena asetatud paarile Anastassia Gureva (-)/Radka Zelnickova (Slovakkia) 2:6, 5:7. Kuid üksikmängus olid Plakk ja Roots Varulist edukamad. Nad võitsid kvalifikatsioonis kaks mängu ja said põhiturniirile. Kahjuks ei suutnud aga Plakk ega Roots avaringis kuigi tõsist vastupanu osutada ja WTA punkt jäi saamata. Varul kaotas valikturniiri avaringis.