fbpx
Close

Jelena Vesnina naaseb kahe-aastase tütre emana tipptennisesse

– Jelena Vesnina / Foto: Alexander Shcherbak/TASS/Scanpix

Venemaa tennisemängija, endine paarismängu maailma edetabelijuht Jelena Vesnina on teatanud oma tagasitulekust suurele areenile. 2018. aasta novembris tütre Jelizaveta sünnitanud Vesninast saab koos Viktoria Azarenka ja Serena Williamsiga ja mitmete teistega veel üks ema tennisetuuril, eelmisel aastal tegi katse tuurile naasta ka kolme lapse ema Kim Clijsters.

Tuntumatest tegevmängijatest on emad veel ukrainlanna Katerõna Bondarenko, venelanna Vera Zvonareva, Rumeenia teine number Patricia Maria Tig, austraallanna Samantha Stosur.

Vesnina rääkis, et ootab võistluskarussellile naasmist väga, kuid samas suhtub sellesse ka kerge hirmuga. Venelanna täpne võistlusgraafik pole veel selgunud. 34-aastane Vesnina pidas tõenäoliseks, et esimene turniir leiab aset alanud hooaja teisel poolel.

„Tahaksin koos abikaasaga ja perega palju ringi reisida, kuid alati pole mehel võimalik kaasa tulla, sest ta on tööga hõivatud. Ja loomulikult pean ma arvestama meie pere kõige pisema liikme vajadustega.“

Mängupausi ajal tegutses Vesnina muuhulgas ka telekommentaatorina.

„Mulle see meeldis. Isegi väga. Ma ei taha teha asju üle jala, nii et igaks kommenteeritavaks matšiks valmistusin põhjalikult ette. Kui ükspäev peaksin seda professionaalsel tasemel tegema, siis tahan olla täielikult ette valmistunud.“

Karjääri jooksul on Vesnina võitnud kolm WTA-tiitlit üksikmängus. Paarismängus on saak palju suurem – 19! Sealhulgas kolm suure slämmi võitu: Pariisis 2013, 2014. New Yorgis ja 2017. aastal Londonis. Koos Jekaterina Makarovaga sai Vesnina 2016. aastal Rios kaela naiste paarismängu kuldmedali.

scroll to top