fbpx
Close

Tunnustatud tennisetegelane: Kui Serena Williamsil oleks vähegi eneseväärikust, lõpetaks ta karjääri

– Ion Tiriac jõudis profitennisistina ka maailma esikümnesse | Foto: imago/Pressefoto Baumann/Scanpix

Tunnustatud tennisetegelane, Madridi Mutua Openi turniiridirektor Ion Tiriac ei kuulu Serena Williamsi fännide hulka. Rumeenlane andis ühele kodumaa spordisaidile paar päeva tagasi intervjuu, kus mainis ära Serena Williamsi vanuse ja kehakaalu ning sõnas, et Williamsi spordist loobumine oleks kõigile parem.

Serena Williams lõpetas mulluse hooaja WTA edetabelis 11. kohal, napilt esikümnest väljaspool. Viimasel neljal aastal pole Williams WTA Finalsile kvalifitseerunud, viimasel kolme hooajal pole ta võitnud ainsatki suure slämmi tiitlit. Viimati võitis ameeriklanna Australian Openi 2017. aastal, sama aasta septembris sai ta emaks. Pärast lapse sündi on ta jõudnud küll neljal korral finaali, seda 2018 ja 2019. aastal Wimbledonis ja US Openil, kuid igatsetud 24. suure slämmi tiitlit pole tulnud.

Järgmine võimalus terendab Serena Williamil veebruaris Melbourne`is. Teada on, et enne Austraalia-reisi on Williams hoolega treeninud. 

Samas võib kindel olla, et Williamsit järgmisel aastal Tiriaci omanduses oleval Madridi Openil mängimas ei näe. USA tenniselegend ütles: „Tiriac võib öelda, mida iganes, mulle see korda ei lähe.“

„Sellises vanuses, sellise massiivse ülekaaluga ei ole väljakul just kerge liikuda. Ta pole kaugeltki enam nii nobe, kui 15 aastat tagasi,“ sõnas Tiriac.

„Serena oli fantastiline mängija. Kui tal oleks pisutki eneseväärikust, läheks ta pensionile. Kõigil oleks parem,“ oli 81-aastane Tiriac veendunud.

Tiriac ise keerles mängijana maailma tennisekarusellis aastatel 1962-1979, tõustes 1968. aastal ka esikümnesse (8.). Üksikmängus jõudis ta Prantsusmaa lahtistel parimal juhul veerandfinaali ja võitis sealsamas 1970. aastal paarismängu.

scroll to top