fbpx
Close

TUBLI! Anett Kontaveit alistas endise maailma esireketi

– Anett Kontaveit / Foto: AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 6.) võitis Stuttgarti WTA 500 turniiri avaringis sakslasest kolmekordset slämmivõitjat Angelique Kerberit (WTA 17.) 3:6, 6:4, 6:4.

Anett alustas kohtumist mõnevõrra rabedalt ning Kerber murdis eestlanna pallingu koheselt nulliga. Sakslanna tegutses õnnestunult ning oli peatselt juba kahe murdega 4:1 ees. Jah, Anett ei näidanud ehk oma parimat tennist, aga 34-aastane Kerber oli igati soliidne nii kaitses kui ka rünnakul. Seega kiitkem vastast.

Anett sai koheselt ühe murde tagasi, kuid suurem tagasitulek jäi tolles setis tulemata. Eesti esireketi topeltviga tähendas, et avasett läks tulemusega 6:3 kodupubliku lemmikule. Aus ja õiglane tulemus.

Nagu Anett kohtumise järgses intervjuus viitas, hakkas ta teises setis oma rütmi paremini leidma – ikkagi hooaja esimene matš liival. Rütmi leidmine kajastus koheselt ka tulemuses ehk et Kontaveit suutis sakslanna pallingu neljandal katsel murda. Teises setis seega seis 1:0 Anetile.

Kuigi seti jooksul nägime mõlemalt poolelt veel murdepalle (Anetil oli neid rohkem), siis rohkem murdeid selles setis ei olnud. Sett 6:4 Kontaveidile.

Kolmanda seti avageimis oli eestlannal kohe kolm järjestikkust murdepalli, kuid Kerber võitis seejärel viis punkti järjest ning hoidis ässaga enda servi.

Järgmises sakslanna servigeimis sai aga Anett siiski murde kätte ning murdis pärast seda korra veel Kerberi pallingu. Seis 4:1 Kontaveidile.

Kordus justkui avaseti stsenaarium, aga seekord olid rollid vahetunud. Ehk et Kerber suutis ühe murde küll tagasi saada, aga enamaks tal jaksu ei olnud. Matšpallil eksis sakslanna tõrjel ning mäng seega 3:6, 6:4, 6:4 Kontaveidile.

Tegu oli eestlanna 21. järjestikkuse võiduga siseväljakutel (vau!). Aneti ja Kerberi omavaheliste kohtumiste seis on nüüd 5:1 eestlanna kasuks.

Järgmises ringis kohtub Kontaveit venelanna Jekaterina Aleksandrovaga (WTA 39.). Teadupärast madistas Anett temaga mullu sügisel Moskva turniiri finaalis, tulles tagasi pea lootusetust seisust (venelanna oli ees 6:4, 4:0) ning võites lõpuks kolmes setis. Eks näis, kas saame seekord sama vägeva etenduse.

scroll to top