fbpx
Close
PAF.com

Meeste üksikmängu soosikutest vääratas vaid Denis Shapovalov

Denis Shapovalovi jaoks sai turniir otsa. / Foto: AFP/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste meeste üksikmäng on olnud üllatust poolest natuke kitsim, sest kolmandasse ringi jõudis TOP20 asetatud mängijaist 14.

Neljapäeval langes nende seast vaid Denis Shapovalov (Kanada, 9), kes kaotas maailma 101. reketile Roberto Carballes Baenale (Hispaania) 5:7, 7:6, 3:6, 6:3, 6:8. Otsustavas setis ei kasutanud Shapovalov kaht võimalust lõpetada mäng oma pallinguga – seisul 5:4 ja 6:5. Seejärel kaotas ta seisul 6:7 veelkorra oma servigeimi ja mäng oli läbi. Shapovalovi lihtvigade arv oli müstiline – 106. Selle kõrval tegi ta 65 äralööki ja märksa passiivsemalt mänginud Carballes Baena vastavalt 42 lihtviga ja 31 äralööki. Märgata võis ka seda, et liivaväljakul ei suutnud Shapovalov maksma panna oma tõhusat servi – 7 ässa kõrval tegi ta 12 topeltviga.

Carballes Baena polnud neljapäeval ainus teise saja mängija, kes pääses 3. ringi, edasi said ka Daniel Altmeier (Saksamaa, 186.), Kevin Anderson (LAV, 118) ja Daniel Elahi Galan (Kolumbia, 153.). Muidugi polnud vigastuseelset edetabelikohta kasutanud Wimbledoni finalist Anderson mingi üllataja, ehkki pigem ta Dušan Lajovici (Serbia, 22) vastu ta siiski soosik polnud. Galanil seisab aga nüüd preemiana ees kohtumine maailma esireketi Novak Djokoviciga (Serbia) – arvestades kahe mehe nii erinevat edetabelikohta ei olnud kolumblasel kerge loota mängu suure staariga.

Djokovic ise loovutas täna Ricardas Berankisele (Leedu) ainult viis geimi ja esimese ringi kohmetusest (mõlemad sattusid settidega 0:2 kaotusseisu) said üle ka Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 5) ja Andrei Rublev (Venemaa, 13). Võib uskuda, et üks neist kahest mängib poolfinaalis Djokovici vastu.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top