fbpx
Close

Arina Sabalenka võitis Shenzhenis

Shenzheni finalistid Arina Sabalenka ja Alison Riske. / Foto: AFP/Scanpix

WTA turniiridest esimesena lõppes sel nädalal võistlus Shenzhenis, kus täna mängiti nii poolfinaalid kui ka finaal. Oma karjääri kolmanda WTA turniiri võitis 20-aastane valgevenelanna Arina Sabalenka.

Kohaliku aja järgi hommikul peetud poolfinaalidest esimene jäi pooleli, kui Alison Riske (USA) sai seisul 6:0, 1:0 loobumisvõidu Vera Zvonarevalt (Venemaa). Sabalenka võitis aga Yafan Wangi (Hiina) 6:2, 6:1. Kuna kummalgi ei tulnud kuigi palju pingutada, polnud ilmselt finalistidel liiga raske uuesti kolme tunni pärast väljakule tulla. Sabalenka võitis 4:6, 7:6, 6:3, kuid tegelikult tal erilist kaotuseohtu polnud, sest ta oli teises setis kogu aeg ees (isegi 5:2) ja võitis tie-break’i 7:2.

Sabalenka, kes valiti WTA eelmise hooaja tõusvaks täheks, võitis karjääri esimesed turniirid mullu New Havenis ja Wuhanis, kus ta finaalis teatavasti alistas Anett Kontaveidi. Maailma esikümnesse tõusust jäi Sabalenkal veel napilt puudu, ta jääb venelanna Darja Kasatkinast maha 50 punktiga. Ülal olevalt fotolt võib aga märgata, et kahe hooaja vahel on niigi võimas Sabalenka veel intensiivsemalt jõutrenni teinud.

Kolmandal selle nädala WTA turniiril Aucklandis on finaali pääsenud tiitlikaitsja Julia Görges (Saksamaa, 2) ja suurüllataja, 18-aastane kanadalanna Bianca Andreescu, kes maailma edetabelis tõuseb 152. kohalt nüüd kas 107ndaks (kui kaotab finaali) või 89ndaks (kui võidab).

scroll to top