fbpx
Close

Esikümne mehi langeb kui loogu, Cori Gauffi muinasjutt jätkub

Imelaps Cori Gauff. / Foto: AFP/Scanpix

Kui Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel jõudsid meeste üksikmängus veerandfinaali seitse esikümne meest ja “üllataja” Stanislas Wawrinka, siis Wimbledonis tabab paremikku üks hoop teise järel.

Reedel alanud 3. ringis langesid välja Kevin Anderson (LAV, 4) ja Karen Hatšanov (Venemaa, 10), kumbki mees ei võitnud settigi! Anderson sai lüüa Guido Pellalt (Argentiina, 26) 4:6, 3:6, 6:7 ja Hatšanov Roberto Bautista Agutilt (Hispaania, 23) 3:6, 6:7, 1:6. Võib-olla Bautista Aguti võitu siiski üllatuseks nimetada ei saa, ta on tänavu võitnud mitmeid tippmängijaid eesotsas maailma esireketi Novak Djokoviciga.

Djokovic alistas täna Hubert Hurkaczi (Poola, ATP 48.) 7:5, 6:7, 6:1, 6:4 ja on üldse ainus esikümne mängija, kes tabeli ülemiselt poolelt 1/8 finaali jõudis. Paremuselt teine mees on sel poolel Milos Raonic (Kanada, 15), kes võitis 211-sentimeetrise pommservija Reilly Opelka (USA, ATP 63.) 7:6, 6:2, 6:1. Kui eile küsisime, et palju servimurdeid selles mängus tuleb, siis seisuni 7:6, 3:2 neid polnud, aga pärast murdis Raonic vastase pallingu neli korda. See on Opelka vastu muruväljakul väga hea saavutus.

Naiste üksikmängus jätkub 15-aastase Cory Cauffi (USA) muinasjutt. Täna oligi tema võit Polona Hercogi (Sloveenia, WTA 60.) üle 3:6, 7:6, 7:5 muinasjutuline, sest Gauff oli teises setis 2:5 taga ja Hercogil oma pallingul seisul 5:3 kasutada kaks matšpalli. Pisut hakkas sloveenitar otsustaval hetkel pabistama, sest ta enam üldse ei julgenud kõvasti lüüa ja pigem oli tegemist mahamängimise kui Gauffi imega, aga 15-aastane neiu näitas ikkagi head võitlusvaimu.

Nüüd tahaks näha, milleks on Gauff võimeline 1/8 finaalis, sest seal tuleb talle vastu endine maailma esireket Simona Halep (Rumeenia, 7), kes täna alistas üsna veenvalt Viktoria Azarenka (Valgevene, WTA 40.) 6:3, 6:1.

Vaadake Wimbledoni tabeleid siit.

scroll to top