fbpx
Close

INTERVJUU | Tiina Post: PAF Openi mängijate tagasiside on hea

– Tiina Post intervjuud andmas / Foto: Toomas Kuum

Pärnu PAF Openil vestlesime Pärnu tenniseelu ühe eestvedaja ja nimetatud ITF turniiri direktori Tiina Postiga.

Oled aastaid tegelenud mitmete turniiride korraldamisega. On PAF Openi eestvedamine kuidagi keerulisem?

Kuigi auhinnafondi taga seisab PAF ja Eesti Tennise Liit, siis on rida kuluartikleid, millele tuleb otsida rahalist katet. Siia kuuluvad näiteks kohtunike tasud, turniiri füsioloog-arst, päevarahad jms. Tuleb panna erinevad üksused omavahel tööle ja leida selleks õiged inimesed. Arvestada tuleb ka sellega, et enamus mänge toimub tööajal. Lisaks tehakse palju asju vabatahtlike abiga. Toimiva korraldustiimi moodustamiseks pead tundma nii inimeste kui erinevate asjade tausta. Pead publiku kohale meelitama ja talle asja söödavaks vormima. Mingit ideaalmudelit pole. Pärnu tenniseinimene saab hästi aru, et ITF turniiridel on tase kõrgem kui Eesti sisestel võistlustel ja on uudishimulik. Selleks, et tekiks tennise vaatamise harjumus, ei pea tingimata Pariisi sõitma.

Milline on mängijate tagasiside PAF Openil?

Mängijate tagasiside on hea. Õnneks pole suuri jamasid olnud. Ainus halb üllatus juhtus aastaid tagasi, kui ühel mängijal varastati ära tennisetossud. Kvalifikatsioonitabel on alati täis ja võrreldes teiste ITF Futures turniiridega on Pärnus osalejate tase päris korralik. Mängijad peavad ise tahtma siia tulla. Pärnu puhul töötab väikese linna fenomen, kõik on käe-jala juures. Külalistele on ka oluline, et teenindus toimuks naerulsui, kohvik töötaks ning pakutaks normaalseid majutustingimusi. Sügisel on majutuse hinnad Pärnus mõistlikud.

Nüüd küsimused veidi teisest ooperist. Kas Pärnu vajaks siseväljakuid juurde?

Igasugune konkurents on tervitatav, aga praeguse seisuga on Pärnu Tennisehalli täituvus 65%. Kui tuleks siseväljakuid juurde, võib majandamisega keeruliseks minna. Praegu on Pärnus kokku seitse siseväljakut. Näiteks 11 väljakuga nn. prime time-i täidaks ära küll, aga mis saab muust ajast? Ajavahemikul kell 12 kuni 15 valitseb tühjus. Siin tuleb arvestada rahvaarvuga. Pärnus on 40 tuhande elaniku kohta seitse siseväljakut, Tartus aga 94 tuhande elaniku kohta vist 14 siseväljakut. Kuigi Tallinn tundub ses mõttes täitmatu…

Kuidas on Pärnus seis treeneritega? 

Alati võiks rohkem olla. Pärnus on kolme tennisekooli peale 14 treenerit. Neist vaid kaks majandab end ainult tennisega ära. Ülejäänud teevad ka muud tööd.

Palju lapsi käib Pärnus tennisetreeningutel?

Iga aasta jämedalt 450 last läheb 1. klassi, tennist tuleb mängima alla 10%-i. Viimased viis aastat on tennise juures olevate  laste arv kõikunud 350-400 vahel. Sügisel on arv suurem, kevadeks see väheneb. Aga jah, keskmine arv ei ole muutunud. Samas on aktiviseerunud täiskasvanute tennis ja tenniseharrastajate arv kasvab.

scroll to top