Chekhlystova ja Koskel jõudsid Pajulahti Cupil veerandfinaali

– Sofiya Cheklystova / Foto: Igor Pissarev

Soomes jätkuval ITF-i juunioride 5. kategooria turniiril Wilson Pajulahti Cup on kaks eestlannat jõudnud veerandfinaali.

Sofiya Chekhlystova (4. asetus) sai 2. ringis kindlalt 6:0, 6:2 jagu Isabella Martenssonist (Rootsi) ja kohtub veerandfinaalis 14-aastase poolatari Zuzanna Kubachaga (6.), kes on ITF-i juunioride edetabelis Eesti neiust (736) natuke tagapool (887). Anet Angelika Koskel (7., ITF 915) sai veelgi kindlama 6:1, 6:0 võidu samuti 14-aastase Fiona Kallio (Soome, -) üle ja kohtub 15-aastase venelanna Milana Zhabrailovaga (3., ITF 615). Esimeses ringi kulutas Zhabrailova kolm setti Elisabeth Iila alistamiseks.

Peetud on ka paarismängu avaring. Chekhlystova ja Koskel (2.) said kahe peale kolmanda võidu, kui koos alistasid Paloma Keresztesi (Ungari) ja Sophie Wagemakeri (Holland) 6:1, 6:1. Imeline küll, aga meie neiud loovutasid kolmes mängus kokku vaid viis geimi! Edasi said ka kolmandana asetatud Aurelia Riga ja soomlanna Laura Hietaranta, kes võitsid Poola paari Karolina Bartusek/Zuzanna Kubacha 7:6, 6:4. Kaotuse pidid vastu võtma Elisabeth Iila ja Tilde Strömquist (Rootsi), kes jäid alla soomlannadele Emilia Hartmanile ja Fiona Kalliole 5:7, 2:6.

Noormeeste paarismängus kaotasid Oskar Erik Hakonen ja Alex-Andre Ojassalu teisena asetatud poolakatele Alan Bojarskile ja Maks Kasnikowskile 4:6, 3:6, kuid teise ringi pääses Ronan Vahtras koos venelase Ilias Essabikiga, kes võitsid Gabriel Breitenmoseri (Šveits) ja Mikael Vollbachi (Soome) 0:6, 6:2, 10:8.