fbpx
Close

Elena Malõgina langes paarismängu poolfinaalis välja

Siin on Elena Malõgina (paremal) ja Darja Semenistaja veel heas tujus, sest nad juhivad. / Foto: Igor Pissarev

Elena Malõgina ja Darja Semenistaja (Läti, 3) kaotasid Tallinnas ITF-i W40 turniiri Paf Open poolfinaalis esimesena asetatud paarile Jessie Aney (USA)/Anna Siskova (Tšehhi) 6:7, 6:7.

Servimurdeid oli selles mängus palju, aga ometi lõppesid mõlemad setid tie-break’is. Esimeses setis mängisid Malõgina/Semenistaja edu maha. Nad olid ees kahe murdega 4:1, aga kaotasid seejärel neli geimi järjest. Uuesti tegi Balti paar murde seisul 5:5, aga ka seda edu ei õnnestunud hoida. Tie-break’is sündis otsustav minimurre seisul 5:5, kui Aney/Siskova said punkti Malõgina/Semenistaja servil.

Ka teises setis juhtis Eesti-Läti paar, aga seekord mitte rohkem kui ühe murdega. Seis oli 5:2, aga siis loovutati pallingugeim seisul 5:3. Tie-breakis olid aina minimurded, aga neist viimane seisul 6:5 oli otsustav. Kaotus oli tõesti väga napp, kusjuures punktides jäid Malõgina/Semenistaja peale 83:81. Sellist kaotust võib küll nimetada õnnetuks, sest Eesti/Läti paar võitis oma servigeime kindlamalt ja juhtis mõlemas setis.

Zeynep Sönmez jõudis teist turniiri järjest poolfinaali. / Foto: Igor Pissarev

Üksikmängus on turniiri suurim üllataja olnud Zeynep Sönmez (Türgi), kes kvalifikatsioonist alustanuna jõudis täna poolfinaali, kui alistas 7ndana asetatud Lina Gjorcheska, Tallink Openi finalisti 6:3, 6:4. Eks laupäeval selgub, kuidas saab Sönmez hakkama Chloe Paquet’ga (Prantsusmaa, 2), kes eelmise nädala turniiril ei osalenud. Paquet’l, kes on praegu maailma 163. reket, jäi eelmisel aastal väga napilt puudu esisajasse jõudmisest, sest aprillis oli ta WTA edetabelis 101. kohal.

Teises poolfinaalis kohtub esimesena asetatud Viktoria Kuzmova (Slovakkia) Lesley Pattinama Kerkhovega (Holland). Nädal tagasi oli Pattinama Tallinnas asetatud esimesena, kuid kaotas veerandfinaalis Sönmezile. Nüüd tal asetust ei olnud, aga jõudis kaugemale. Sönmez on aga ainus tennisist, kes jõudis nelja parema hulka nii Tallink Openil kui ka Paf Openil.

Vaadake üksikmängu tabelit siit. Sama lingi alt pääseb ka paarismängu tabelile.

Laupäeval peetakse Tallink tennisehalli peaväljakul kolm kohtumist. Kell 11 algab paarismängu finaal, selle järel üksikmängude poolfinaalid. Vaata ajakava siit.

scroll to top