fbpx
Close

Imelik lugu: Naomi Osaka teatas, et ei anna Prantsusmaa lahtistel pressikonverentse

Suu kinni – kuigi tegenist on tavalise koroonaajastu fotoga,, sümboliseerib see justkui Osaka äsjast otsust.. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Maailma teine reket Naomi Osaka (Jaapan) teatas Twitteri kaudu, et ta ei osale sel aastal Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel mängujärgsetel pressikonverentsidel.

Jaapanlanna kirjutas üsna pika põhjenduse, miks ta sellest keeldub: “Olen sageli tundnud, et inimesed ei austa sportlaste vaimset seisundit ja see kõlab vägagi tõeselt, kui näen nende pressikonverentse. Meile esitatakse tihti küsimusi, mida on juba küsitud sadu kordi või selliseid, millega häiritakse meie meelerahu. Olen vaadanud videoklippe sportlastest, kes murduvad pärast kaotust pressikonverentsi ruumis ja küllap teate teiegi neid näiteid. Usun, et kogu sellist olukorda võib võrrelda maaslamaja löömisega ning ma ma ei näe sellele mingit seletust. Minu loobumises pressikonverentsidest ei ole midagi isiklikku turniiri korraldajate ja mind intervjueerinud ajakirjanike vastu, sest enamik neist on olnud sõbralikud.”

Osaka lisas, et kui talle öeldakse, et “sa pead tulema pressikonverentsile, muidu saad trahvi”, siis ta ainult naerab ja loodab, et tema trahviks kogutud raha läheb vähemalt sportlaste vaimse tervise uuringute toetuseks.

WTA tennisefoorumis peetakse Osaka avaldust veidraks ja arvatakse, et ta sellega juba ette arvestab Prantsusmaa lahtistel varajase väljalangemisega. Mängijad on ennegi jätnud matšijärgsele pressikonverentsile ilmumata, kuid need ei ole olnud regulaarsed, vaid pigem üksikjuhtumid. Alati on selle eest määratud ka trahv, mis muidugi tennisistide auhinnaraha arvestades ei ole kõrge.

scroll to top