fbpx
Close

Selgusid Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi vastased Prantsusmaa lahtistel

– Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit paari mängimas Merko Cupil / Foto: Karl Toomsoo/ETL

Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel toimus alates neljapäeval kella 17.30st põhiturniiri loos, kus oma vastased said teada ka Anett Kontaveit (30) ja Kaia Kanepi.

Kontaveidi turniiri algus ei tohiks olla liiga raske, aga tema loosi kõige hullem fakt on see, et 3. ringis tuleb tõenäoliselt kokku minna tiitlikaitsja Iga Swiatekiga (Poola, 8). Anetti esimene vastane on Viktorija Golubic (Šveits), kes asub WTA edetabelis 72. kohal. Golubic võitis mai algul WTA 125K (ehk Challenger) turniiri Prantsusmaal, aga seal ei olnud šveitslannal endast tugevamaid vastaseid. Kontaveit juhib omavahelistes mängudes Golubici vastu 4:0, kusjuures esimest korda kohtusid nad 2012. aasta talvel Tallinnas ITF-i 10-tuhandelisel turniiril. Viimati mängisid nad omavahel 2016. aastal.

Kui Anett võidab, on tõenäoline järgmine vastane Kristina Mladenovic (Prantsusmaa, WTA 60.), kes peab selleks alistama kvalifikatsioonist edasipääseja. Ja kolmandas ringis siis tõenäoliselt Swiatek, kellel ei tohiks olla raskeid vastaseid kahes esimeses ringis (võimalik on Swiateki kohtumine 2. ringis Eesti päritolu rootslanna Rebecca Petersoniga).

Kanepi läheb avaringis kokku asetatud mängijaga, ent kindlasti nende seas mitte kardetavamate hulka kuuluva Marketa Vondroušovaga (Tšehhi, 20). Vondroušova on küll 2019. aasta Roland Garrosi finalist, aga viimasel kahel hooajal mänginud pigem kahvatult. Kaia tõenäoline teine vastane on Alize Cornet (Prantsusmaa, WTA 65.), kes asub edetabelis otse Kanepi ees. Mis aga Kaial on isegi kergem kui Anettil – kolmanda ringi vastane on asetatute seast praegu alavormis Kiki Bertens (Holland, 16), aga küllaltki tõenäoliselt võib ta juba varem välja langeda.

Kuna Kontaveit ja Kanepi paiknevad erinevatel tabelipooltel, siis on Eesti tennisefännide jaoks hea, et nad ilmselt mängivad ka erinevatel päevadel. See selgub alles laupäeval.

Kui veel muudest avaringi paaridest rääkida, siis omavahel kohtuvad Sofia Kenin (USA, 4) ja Jelena Ostapenko, kes on sarnase saatusega – pärast oma seni ainsat slämmivõitu on ära vajunud. Hetkel peaks Ostapenko olema isegi kerge favoriit. Aga ühes avaringi mängus kohtuvad ka kahekordsed slämmivõitjad Viktoria Azarenka (Valgevene, 15) ja Svetlana Kuznetsova (Venemaa).

Vaata Prantsusmaa lahtiste naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top