fbpx
Close

Maileen Nuudi teenis väga hea võidu, Elena Malõgina langes välja

– Maileen Nuudi / Foto: ETL/Igor Pissarev

Maileen Nuudi üllatas Liepaja ITF-i W25 turniiril maailma 427. reketit Dea Herdzelasi (Bosnia), kui alistas 24-aastase vastase 6:3, 6:3.

Herdzelas on karjääri jooksul võitnud seitse ITF-i turniiri, millest kaks tänavu ja neist teise eelmisel nädalal (!) Šibenikis. Seega tuli Herdzelas Liepajasse väga hea vormi pealt ning seda enam võib Nuudi võitu pidada suurepäraseks saavutuseks.

Mõlemad setid olid tegelikult põnevad, aga eestlanna mängis paremini otsustavatel hetkedel. Esimeses setis ei tehtud seisuni 3:3 ühtki murret, aga siis suutis Nuudi võita kahel korral järjest vastase servigeimi. Teises setis asus Herdzelas kaks korda murdega ette, kuid Nuudi suutis viigistada ja seisul 4:3 veel ühe korra vastase serv võita. Ässasid selles mängus ei nähtud, kuid Nuudi tegi ainult ühe, aga Herdzelas viis topeltviga. Ka muud servinäitajad olid Nuudil natuke paremad – esimese servi õnnestumisprotsent 62 vs 61 ning esimeselt servilt teenitud punktid 65% vs 58%.

Teises ringis kohtub Nuudi Anna Zajaga (Saksamaa), kes lülitas välja Liepajas esimesena asetatud Valentina Ivahnenko (Venemaa). 29-aastane Zaja on praegu maailma 448. reket, aga ta on olnud ka teises sajas (parim ranking 184. 2019. aasta mais). Maailma edetabelis teenis Nuudi 5 punkti, mis on täpselt viis korda suurem W15 turniiri teise ringi punktidest (1), kuid ta vajab veel kolmandat arvesseminevat turniiri, et naasta WTA edetabelisse.

Elena Malõginal oli esimeses ringis raske, sest ta läks kokku Läti tõusva tähe Kamilla Bartonega, kes eelmise aasta novembris võitis karjääri esimese ITF-i turniiri Tallinnas. Mõlemad setid olid tasavägised, aga kumbagi seti lõpus tehtud murre otsustas mängu Bartone kasuks 7:5, 6:4. Kui nüüd Nuudi ja Bartone veel ühe mängu võidaksid, läheksid nad veerandfinaalis omavahel kokku.

Malõgina ja Bartone mängisid sel turniiril koos paarismängus, aga juba kolmapäeval langesid esimeses ringis välja 4:6, 5:7 kaotusega esimesena asetatud paarile Valentini Grammatikopoulou (Kreeka)/Šalimar Talbi (Valgevene).

scroll to top