fbpx
Close

Eesti alustab Davis Cupi III grupi turniiri San Marino ja Montenegro vastu

Eesti koondis Larnacas: vasakult Johannes Seeman, Siim Troost, Mark Lajal, Daniil Glinka ja kapten Vladimir Ivanov. / Foto: Eesti Tennise Liit

Küprose kuurortlinnas Larnacas algab kolmapäeval Davis Cupi III grupi Euroopa tsooni turniir, kus Eesti mängib A-grupis koos San Marino ja Montenegroga.

Eesti langes III gruppi kevadel, kui kohtumine Jamaikale võõrsil kaotati, aga tookord ei mänginud vigastuse tõttu meie esireket Mark Lajal, kes nüüd on Larnacas kohal. Lisaks talle kuuluvad meeskonda Daniil Glinka, Siim Troost ja Johannes Seeman. Viimasel hetkel selgus, et Kristjan Tamm on saanud vigastada ja koondis lendas Küprosele nelja mängijaga

Eesti alagrupivastaste koosseis on vähemalt paberil nõrgem. San Marino esireket Marco De Rossi on maailma edetabelis 1295. kohal, Montenegro esireket Petar Jovanovic 1895. kohal, aga meeskondade ülejäänud liikmed ATP edetabelisse ei kuulu. Teises grupis mängivad Küpros, Malta, Moldova ja Põhja-Makedoonia.

“Eks peaksime nendest vastastest paremad olema, halbu üllatusi ei tohiks tulla,” ütles esimest korda Eesti koondist kaptenina tüüriv Vladimir Ivanov. Larnacas mängitakse loomulikult väljas, aga kõvakattel, mis on kindlasti sobivam Lajalile ja peaks olema sobivam ka Glinkale. “Nemad osalevad kindlasti üksikmängus ja mõlemad on praegu heas vormis. Samuti on meil Johannes Seemani ja Siim Troosti näol hea paar.”

Ilma poolest Larnacas praegu suurt kuumust polegi, peamiselt 26-28 kraadi sooja, mis lähiajal peaks olema sama ka Eestis. “Väga palav tõesti pole ja kõik meie mängijad peaksid olema sellise ilmaga harjunud. Lajal just tuli kuuma ilmaga Texasest, ka USA-s õppivaid Seemanit ja Troosti soe ilm ei häiri,” uskus Ivanov.

Kolmapäeval kohtub Eesti Montenegroga, neljapäeval on vaba ja reedel mängitakse San Marinoga. Alagruppide võitjad kohtuvad ka omavahel, aga mõlemad pääsevad II grupi üleminekumängudele. Samuti pääseb edasi alagrupi teise koha meeskondade omavahelise matši võitja.

scroll to top