fbpx
Close

Helena Narmont võitis Soomes tennisetuuri etapi

Helena Narmont Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Helena Narmont tegi lõppeval nädalavahetusel kaasa Hankos peetud Teho Sport Finnish Touri etapil, mis on sisuliselt sarnane Eesti GP-sarjaga. Üksikmängus oli teisena asetatud Narmont võidukas.

Reglement oli küllaltki karm – kuigi Narmont sai üksikmängus otse 16 ja paarismängus 8 parema hulka, peeti reedel vaid esimene ring ja nii tuli eestlannal pidada kahe päevaga seitse kohtumist. Üksikmängus alistas Narmont kaks esimest vastast kahes setis, kuid kauem tuli madistada poolfinaalis, kus ta alistas Emelie Gabrani (4) 7:6, 4:6, 6:2. Finaalis kohtus Narmont endise Soome esireketi Ella Haavistoga (3) ja võitis 1:6, 6:4, 6:3. Esimesena asetatud Liisa Vehviläinen (WTA 1200.) oli poolfinaalis kaotanud Haavistole. Kaasa mängis ka juuli algul mõnevõrra üllatuslikult Soome meistriks tulnud Clarissa Blomqvist, aga ta langes välja juba 2. ringis. Vehviläinen ja Haavisto jagasid põhjanaabrite tšempionaadil 3. kohta nagu ka Narmont Eesti meistrivõistlustel.

Paarismängus olid esimesena asetatud Narmont/Vehviläinen favoriidid, kuid pidid leppima teise kohaga, kui kaotasid finaalis Satu Kyyrä/Johanna Ranta-Ahole (3) 6:1, 4:6, 5:10.

scroll to top