fbpx
Close

Kapitel Estonian Openil põhitabel loositud, esimesed mängud teisipäeval

Maileen Nuudi (paremal) ja Anet Angelika Koskel mängivad Pärnus. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Pärnus peetaval ITF-i W25 turniiril Kapitel Estonian Open on praegu käimas kvalifikatsioonimängud, aga täna loositi ka põhitabel, kus mängib viis Eesti tennisisti.

Kolmandana asetatud Elena Malõgina kohtub avaringis Stephanie Judit Visscheriga (Holland, WTA 545.), kes on karjääri jooksul võitnud kaks W15 turniiri eelmisel aastal.

Kui Malõgina peaks avaringi mängus olema soosik, siis teistel eestlannadel läheb raskemaks. Loosiga vedas ainult vabapääsme saanud Helena Narmontil, kes kohtub kvalifikatsiooniturniirilt edasipääsejaga. Samas on W25 turniiril ka kvalifikatsioonis mängivad tennisistid üsna tugevad, peamiselt esituhande teise poole mängijad.

Maileen Nuudi, kes Malõgina kõrval teise Eesti mängijana sai põhiturniirile edetabelikohaga, kohtub avaringis Malene Helgoga (Norra, 7), kes on võitnud kuus ITF-i turniiri, kaasa arvatud eelmisel aastal W25 turniiri Haabneemes. Maailma edetabelis on ta 404. kohal. Kuid Nuudi näitas head minekut Eesti meistrivõistlustel ja ta on karjääri jooksul võitnud ka kõrgema edetabelikohaga mängijaid kui Helgo.

Elisabeth Iila (vabapääse) kohtub esimeses ringis Dejana Radanoviciga (Serbia, WTA 508.) ning selle paari võitja kohtub 2. ringis Nuudi või Helgoga. Anet Angelika Koskel (vabapääse) sai loosiga vastaseks Bianca Behulova (Slovakkia, WTA 649.).

Kapitel Estonian Openil on esimesena asetatud 17-aastane tšehhitar Sara Bejlek (WTA 204.).

Homme eestlannad üksikmängus avaringis väljakule ei tule, aga paarismängu avaringis on võistlustules Valeria Gorlatš/Andrea Roots ja Lisette Aljas/Anna Maria Tottrup, kes kohtuvad omavahel. Samuti mängib Nuudi koos Hanne Vandewinkeliga (Belgia), nende vastaseks on neljandana asetatud paar Nicole Fossa Huergo (Itaalia) ja Luisa Meyer auf der Heide (Saksamaa).

Kvalifikatsiooniturniiri avaringis said kõik Eesti mängijad kaotuse. Kõige visamata vastupanu osutas Gorlatš, kes kaotas kvalifikatsioonis neljanda asetatud Eleni Christofile (Kreeka) 6:7, 3:6. Aljas mängis teises setis võrdselt Nadja Kolbiga (Ukraina, 6), kaotades 1:6, 6:7, Polina Ramenskaja jäi 4:6, 3:6 alla Anna Hertelile (Poola, 10). Viis geimi teenis Anna Ozerovalt (Läti, 9) Tottrup, teised eestlannad kaotasid kindlamalt.

Vaadake Kapitel Estonian Openi tabelit siit.

Vaadake turniiri teisipäevast ajakava siit.

scroll to top