Georg Strasch saavutas Rootsis J100 turniiril paarismängus esikoha

Georg Strasch. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Georg Strasch alustas 2024. aastat edukalt, kui jõudis Rootsis Stockholmi äärelinnas Brommas toimunud J100 kategooria turniiril Pace Salk Open paarismängus finaali ning koos sakslase Yannic Nittmaniga võideti laupäeval ka finaalmatš.

Kui üksikmängus võitis Strasch (ITF J edetabeli 287.) avaringi kohtumises rootslast Melvin Kumari 7:5, 6:3, siis 16 parema seas jäi ta õige napilt alla oma paarismängupartnerile Nittmanile 6:7 (5), 4:6. Sakslane omakorda kaotas veerandfinaalis teist asetust omanud leedu  päritolu Hollandi mängijale Manvydas Balciunasele.

Paarismäng klappis aga teisipäeval 18. sünnipäeva tähistaval Straschil ja Nittmannil suurepäraselt: asetamata paarina alistati kõik neli vastast ning võideti Pace Salk Openi paarismänguturniir.

Nittmann/Strasch said kohe esimeses ringis jagu asetatud duost Maximilian Carrier (Suurbritannia)/Patrik Munkhammer (Rootsi) 7:6 (6), 7:5. Ka veerandfinaal oli äärmiselt tasavägine kui Saksa/Eesti paar alistas Senegal/Prantsusmaa duo Zoheir Fardoun/Evan Simoni 2:6, 6:2, 10:7. Poolfinaal Šveitsi/Hiina paari Ilan Hediger/Jinpeng Tangi vastu oligi vähemalt skoori poolest kõige lihtsam matš, kui Strasch/Nittmanni võidunumbrid olid 6:2, 6:3. Turniiri esikohta otsustavas matšis kohtuti esimesena asetatud Rootsi/Poola paari Ledvig Hede/Bruno Kokotiga. Kui avasett kaotati 4:6, siis teises oldi 6:2 paremad. Otsustav kiire lõppmänguga sett kuulus taas Saksa/Eesti duole 10:5 ning ühes sellega Georg Straschile ja Eesti tennisele aasta esimene juunioride turniirivõit.