Elizaveta Anikina võitis Prantsusmaal U12 esimese kategooria turniiri kahes mänguliigis!

Elizaveta Anikina möödunud suvel Esti noorte meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Elizaveta Anikina oli lõppeval nädalal parim Prantsusmaal peetud Tennise Europe’i U12 vanuseklassi 1. kategooria turniiril Ta võitis nii üksik- kui ka paarismängu.

Boulougne-Billancourt’is toimunud võistlusel oli üksikmängus 48line tabel, aga parimad, nende seas ka Anikina, jäid avaringis vabaks. Eesti tüdruk ei kaotanud ühtki setti ja kirsina tordil alistas ta finaalis rumeenlanna Eva Maria Bulai lausa 6:1, 6:2, ehkki ka vastane oli eelmistes ringides saanud üsna võimsad võidud.

Anikinal tuli vaid kahe mängu esimeses setis kõvasti pingutada, kui ta võrdse tulemusega 7:6, 6:1 alistas 3. ringis Lily Pigeat’ (Prantsusmaa) ja veerandfinaalis neutraalsena mängiva venelanna Arina Fomina. Kuna U12 edetabelit ametlikult ei peetagi, siis on raske öelda, kas poolfinaalis tuli Anikina vastu üllataja, aga igal juhul eksootiline vastane Uma Malika Ngo Bogso (Kamerun), kelle Eesti piiga alistas 6:3, 6:3.

Paarismängus olid Anikina ja Bulai võrgu samal poolel ja mõistagi suutsid finalistid koos mängides ka paarismänguturniiri võita. Finaalis alistasid nad 6:2, 6:2 sellesama Ngo Bogso ja Läti tüdruku Tina Jansone. Võitjad ei loovutanud üheski kohtumises üle viie geimi!