fbpx
Close

Hugo Narmont võitis Lätis U16 paarismängu dramaatilise finaali järel

Hugo Narmont Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Aizkraukles (väikelinn Riiast ligi 100 km kaugusel) peetud Tennis Europe U16 3. kategooria turniiril tõi Eestile esikoha Hugo Narmont paarismängus koos leedulase Ugnius Remeikisega.

Põhiliselt osalesid turniiril Balti riikide ja Soome noormängijaid, kuid näiteks Suurbritanniast oli ka kohale tulnud päris palju rivaale. Narmont/Remeikis olid ka esimesena asetatud ja kuni finaalini mängisid kindlalt. “Poolfinaalis tuli neile vastu Soome paar, kes veerandfinaalis oli näidanud väga head mängu, aga ühel soomlasel oli enne raske kohtumine üksikmängus ja tundus, et ta oli väsinud,” selgitas Hugo isa Donatas Narmont poolfinaali 6:1, 6:0 võitu kolmandana asetatud Kaius Ketola ja Alex Tuomolini üle.

Finaalis võitsid Narmont/Remeikis Deividas Bandzeviciuse (Läti) ja Jan Chlodinski (Poola, 4) 3:6, 6:2, 12:10. Poolakas mängib homme ka üksikmängu finaalis. “Esimeses setis olid Hugo ja tema paariline vastaste serviga hädas, aga teises setis hakkasid paremini tõrjuma ja ka üldiselt agressiivsemalt mängima,” ütles Donatas Narmont.

Tie-break oli tema sõnul täielik thriller. Eesti/Leedu paar jäi taha 2:5 ja 3:7, aga tuli järele ja seisul 7:8 olid murded tasa. Seejärel võitsid servijad kõik punktid, seega juhtisid Narmont/Remeikis 9:8 ja 11;10, aga vahepeal vastased 10:9. “Viimasel punktil oli õnne. Hugo tabas tõrjel palli raamiga, aga üllatavalt kukkus pall väljaku nurga lähedal küljejoonele ja vastased, kes arvasid, et kukub auti, ei olnud selleks valmis. Õnneks seisis ka peakohtunik joone taga ja nii ei hakanud vastased seda lööki kahtluse alla seadma,” ütles Donatas Narmont. Selgituseks: Tennis Europe’i turniiridel loevad mängijad ise punkte, aga pingelistes seisudes tuleb kohtunik jälgima, et kõik oleks aus.

Üksikmängus langes Narmont paraku välja avaringis. Kuid turniiril mängisid ka kaks Eesti neidu, kellest Mette Maria Jürvetson sai ka ühe võidu. Paarismängus kaotasid Jürvetson ja Anna Skorodumova esimeses ringis neljandana asetatud paarile.

Veel rohkem eestlasi mängis sel nädalal Tamperes J60 (varasem 4. kategooria) ITF-i turniiril. Poolfinaali pääsesid ainsana Kiira Paškov ja Eleanora Roos paarismängus. Üksikmängus jäi eestlaste laeks veerandfinaal, selle tulemuse saavutasid noormeestest Georg Strasch ning neidudest Marie Johanna Lapimaa ja Victoria Maria Mändma.

scroll to top