fbpx
Close

Alexela Mastersi võitsid Georg Strasch ja Grete Gull

Meeste Alexela Mastersi võitja Georg Strasch (vasakul) ja teise koha omanik Henry Ink. / Foto: Igor Pissarev

Kahe suure tennisesündmuse, Alexela Team Cup’i ja muidugi Anett Kontaveidi lahkumismängu “varjus” selgusid laupäeval Alexela Mastersi võitjad.

Mastersist osavõtjad olid kõik peale Gerda Reinaru noorteklassi mängijad. Eelmisel aastal oli tase kõrgem, sest osales ka Eesti teine (tollal veel kolmas) reket Elena Malõgina, kuid ka Vladimir Ivanov, Kenneth Raisma, Markus Mölder ja Katriin Saar. Seekord mängisid Raisma ja Mölder Alexela Team Cup’il ning kohale ei tulnud ka Mastersi 2019. aasta võitja ja tänavune Eesti meister Daniil Glinka koos oma treeneri Karl Liur Saarega, kes tänavust koosseisu silmas pidades olnuks ka favoriit.

Seekord võis aga (noor)meeste turniiril soosikuteks pidada Denis Maijorovit ja Georg Straschi, kes Eesti U18 edetabelis paiknevad kõrvuti, aga Maijorov koha võrra eespool. Kuid Maijorov kaotas juba avavoorus Henry Ink’ile 4:6, 3:6 ja laupäeva hommikul ka Straschile 2:6, 3:6. Kuna Strasch võitis reedel Inki 6:3, 7:5, tuli tema võitjaks. Robert Raag kaotas kõik kolm mängu, aga sai seti kätte nii Straschilt kui ka Maijorovilt.

Naiste turniiri võitja Grete Gull. / Foto: Igor Pissarev

Naiste turniiril oli Grete Gulli võit ülekaalukas, ta ei loovutanud kellelegi rohkem kui viis geimi ja kolmes mängus kokku kaotas 12 geimi. Laupäevase viimase vooru eel oli kaks võitu ka Anna Maria Tottrupil, kuid omavaheline mäng lõppes kindlalt 6:3, 6:1 Gulli kasuks. Reinaru andis viimases mängus loobumisvõidu Alissia Aleksandra Kivile, kes seega tuli kolmandaks.

Sel aastal ei peetud eraldi finaali, vaid alagrupi tulemused läksidki lõpliku paremusjärjestusena arvesse. Naistel on küll viimasel ajal nii mängitudki, aga meestel on ikka finaali ka peetud.

scroll to top