Kaarinas oli üksikmängus edukaim Grete Gull ja paarismängus Andrea Roots

Grete Gull mänguhoos. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Soomes Kaarinas eelmisel nädalal toimunud ITFi J60 kategooria turniiril oli Eesti parim Grete Gull, kes jõudis üksikmängus poolfinaali. Andrea Roots aga võitis koos belglanna Anastasia Huijsegomsiga paarismänguturniiril esikoha. Finaali jõudsid Lisette Aljas/Anna Maria Tottrup.

Sissejuhatavast lõigust võib mulje jääda, et tegemist oli ainult tütarlaste turniiriga, kuid päris nii see polnud. Lihtsalt Eesti noormeestel ei läinud päris  nii, nagu loota võis. Eesti parimana jõudis neljandana turniiritabelisse paigutatud Georg Strasch küll veerandfinaali, kuid allajäämist 1:6, 6:7 (5) soomlasele Jami Savolainenile võib pidada ootamatuks resultaadiks. Denis Maijorov ja Robert Raag pidid kohvrid pakkima juba avaringis, Sten Hiiesalu laeks jäi seekord teine ring.

Eesti tütarlastel läks tunduvalt paremini. Grete Gull oli kuni poolfinaalini ülivõimas, kui andis kolmes kohtumises ära kokku vaid viis geimi! Seejärel tuli vastaseks Laose noortennisist, pika ja keerulise nimega Malaylack Delilah Pathummakuronen. Avasett kuulus Gullile 6:2, teine  ja kolmas vastavalt 7:5, 6:1 aga Laose mängijale. Pathummakuronen võitis päev hiljem ka finaalmatši. Eesti piigadest jõudis veerandfinaali veel Lisette Aljas. Tütarlaste paarismängus mängis finaalis koguni kolm eestlannat, kui Andrea Roots/Anastasia Huisejgoms (Belgia) oli napilt paremad Eesti duost Aljas/Anna Maria Tottrup 5:7, 6:2, 10:4. Ka poolfinaalides oli Eesti värvi kui Katarina Brit Esken koos Soomet esindava Saskia Soomega mängisid tulevaste võitjatega samuti kolme setti – 7:5, 2:6, 4:10.