fbpx
Close

Flavia Pennetta: mul on palju vaktsineerimata sõpru ja nende nimi ei ole Novak Djokovic

– Flavia Pennetta / Foto: AP/Scanpux

Endine Itaalia tippmängija Flavia Pennetta ütles (2015 US Openi võitja), et vaktsineerimata inimeste elu on põrguks tehtud, kuid on veendunud, et Novak Djokovic ei murdu, ega käitu oma printsiipide vastaselt.

„Mul pole õrna aimugi, kuidas ja kas ta mängib turniiridel, kus on vaktsiineerimiskohustus. Ei usu, et ta selle pärast ennast vaktsineerida laseb. Ta jääb endale truuks ja võib olla isegi rohkem, kui kunagi varem,“ rääkis Pennetta Sportskeeda vahendusel.

„Vaktsineerimata inimeste elu on tehtud põrguks,“ lisas ta.

Kümne Austraalias veedetud päeva jooksul muudeti maailma tennise esinumbri viisa kehtetuks kaks korda, kaks korda pandi mees ka kinnipidamisasutusse. Lõpuks saadeti serblane riigist välja ja nii võeti temalt võimalus võidelda Austraalia lahtiste tiitli pärast.

Djokovic oleks võinud seda kõike vältida

„Mul on palju vaktsineerimata sõpru, kelle nimi pole Novak Djokovic, olen vabade valikute pooldaja, seda niikaua, kuni see ei puuduta kedagi teist. Kui Nole oleks praegu siin, siis ma ütleks talle, et sõbrake, sa oled narr. Oleks võinud parem koos pere ja lastega kodus olla, mitte Austraaliale punast rätikut lehvitada. Austraalia on riik, kus mittevaktsineerimine on ametlikult totaalne tabu. Djokovic oleks võinud kodus edasiseks hooajaks valmistuda ja mitte midagi sellist poleks juhtunud.“

Paljud tennisemängijad on üritanud pärast Austraalia vägikaikavedu õhutada Djokovici vaktsineerima. „Sa võid talle ju nõu anda, aga 34-aastane täiskasvanud mees, kes on üle kümne aasta olnud üks maailma tenniseväljakute valitsejatest otsustab ikkagi ise, mida oma eluga teeb,“ rääkis Pennetta. Nii Djokovicil, Rafael Nadalil, kui ka Roger Federeril on kõigil võrdlet 20 suure slämmi tiitlit. „Djokovicil on suur soov võita ka 21. tiitel, suured meistrid lihtsalt on sellised. Neis põleb leek ja nad ei anna kunagi alla. Suurtel tšempionitel pole piire või vähemalt neil puudub võime piire märgata.“

scroll to top