fbpx
Close

Jannik Sinner aitas võiduga ka Novak Djokovici poolfinaali

Jannik Sinner. / Foto: Reuters/Scanpix

ATP finaalturniiril Torinos jäi itaallaste rõõmuks Rohelises alagrupis kaotuseta Jannik Sinner (Itaalia, 4), ehkki kaks mängu võitis ta üsna raskelt.

Pärast seda, kui päeva esimeses mängus oli Novak Djokovic (Serbia, 1) kaotanud asendusmees Hubert Hurkaczile (Poola, 9) teise seti, tekkis olukord, kus serblane enam võiduga edasipääsu poleks kindlustanud. Djokovic võitis küll otsustava seti kindlalt ja mängu 7:6, 4:6, 6:1, aga pidi jääma närviliselt ootama, kas õhtuse mängu võidab Sinner või Holger Rune (Taani, 8). Rune võidu korral tekkinuks kolme mehe “surnud ring”, kus Djokovicil kõige kehvem settide vahe, sest tema kaotas seti Hurkaczile, aga teised mehed Stefanos Tsitsipasele (Kreeka, 6) mitte.

Tundus, et Djokovic ei pea kaua närveerima, sest Sinner asus kiiresti avasetis ette 4:0 ja võitis 6:2. Rune tungis mitu korda ennatlikult võrku ja pidi nägema, kuidas Sinner suhteliselt lihtsa passeerlöögiga punkti võidab. Taktikaliselt polnud Rune valmis ja pealegi on Sinner ATP finaalturniiril kodupubliku ees hiilgevormis.

Rune kasutas ka põlve sidumiseks arstipausi, aga teise seti lõpul hakkas hoopis Sinner kergeid valugrimasse tegema ja selga mudima. Eriti just tagakätt ei saanud itaallane enam korralikult lüüa. Ta loovutas servi seisul 5:6 ja setid olid tasa. Oli isegi arvamusi, et võib-olla Sinner ei jätkagi mängu, et puhata poolfinaaliks – temal oli koht kindel, vahe vaid selles, et kaotusega ta saanuks teise ja võiduga esimese koha. Ent mängus oli ka 200 ATP punkti ja raha ning Sinner leidis otsustavas setis uuesti oma mängu. Ta võitis geime märksa kindlamalt, vaid ühe murdepalli Rune teenis. Samal ajal oli Sinneril kasutada kuus murdepalli, millest viimase seisul 4:4, 40:30 ta realiseeris ja siis hoidis oma servi.

Lõpptulemus fikseeriti 6:2, 5:7, 6:4 ja üldpunktidega oli Sinner üsna kõvasti parem 105:88. Ta võitis äralöögid 36:33, ehkki ässadega jäi alla 11:15. Rune ei saanud alagrupist edasi. aga ta võib vähemalt rõõmustada, et on “august” välja pääsenud. Vahepeal kaotas ta ju järjest avaringi mänge või äärmisel juhul jõudis teise ringi. Võimalik, et oma roll on Rune enesekindluse tõstmisel ka uuel juhendajal Boris Beckeril.

Reedel peetakse Punases grupis viimane voor. Seal on teada, et Daniil Medvedev (3) tagas kahe mänguga edasipääsu ja Andrei Rublev (5) on kindlasti väljas. Samas pole kindel, kas Medvedev alagrupi võidab. Kui Carlos Alcaraz (Hispaania, 2) võidab teda kahes setis, on ta esimene. Ning ühel juhul aitab hispaanlast ka kolmesetiline võit – kui Rublev alistab Alexander Zverevi (Saksamaa, 7). Kuid alagrupi võitja kohtub poolfinaalis Djokoviciga.

scroll to top