Djokovic sai Serbia Openil ülinapi võidu

– Novak Djokovic / Foto: AP/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic jõudis Serbia pealinnas Belgradis ATP250 turniiril läbi raskuste veerandfinaali, kui alistas teises ringis kaasmaalase Laslo Djere kolm ja pool tundi kestnud lahingus 2:6, 7:6 (6), 7:6 (4).

Võib öelda, et Djokovic jäi kodupubliku fännide ees peetud maratonmatšis ellu.

Djere alustas palju agressiivsemalt ja dikteeris esimeses setis mängutempot. Djokovicil näis olevat raskusi nii füüsiliselt, kui taktikaliselt punktide ülesehitusega, samuti jäi vajaka stabiilsusest. Djere murdis kaks Djokovici servigeimi ja sellest avaseti võiduks piisas.

Aga on teada, et Djokovic midagi niisama ei anna, Djokvic jõudis teise seti alguses nii mõnegi murdepallini, kuid Djere vastas kohe massiivsete äralöökidega ning oli hoopis ise mees, kes esimese murde võttis seisuks 4:3. Kuid kohe murdis Djokovic vastu ning sett läkski kiiresse lõppmängu.

Tie break`i dikteeris juba Djokovic ja võitis selle 8:6 ning tund ja 26 minuti kestnud seti 7:6.

Otsustavas setis jätkas 26-aastane Djere maailma esinumbri surumist ja sundis Djokovici oma füüsise piire kompama. Djere murdis taas esimesena, kuid Djokovic murdis kohe vastu. Mõlemad mängijad pareerisid veel mitu vastase murdepalli ning jälle läks sett tie break`i. Otsustavaks sai Djokovici mentaalne tugevus n 7:4 ning kolmas sett 7:6 ja matšivõit oli tõsiasi.

Djokovic sai kohtumisest tõenäoliselt korraliku enesekindluse „boost`i“. Järgmisena kohtub Djokovic taas kaasmaalase, Miomir Kecmanoviciga, kes alistas John Millmani kahes setis. 22-aastane serblane näitab tõusvat vormi, sest jõudis ta ju veerandfinaali nii Indian Wellsis kui ka Miamis.