fbpx
Close

Federeri agent: šveitslane ei osale 2021. aasta Australian Openil

Roger Federer / Foto: EPA/Scanpix

Šveitsi tenniselegend Roger Federer on ennast 2021. aasta Austraalia lahtistel meistrivõistlustel osalejate nimekirjast maha võtnud. Federer jätkab treeninguid, et lõplikult paraneda eelmisel aastal saadud põlvevigastusest, teatas šveitslase agent Tony Godsick.

Federer pole pärast eelmise aasta Australian Openi poolfinaalmatši Novak Djokovici vastu võistelnud. Käesoleval aastal tehti talle kaks põlveoperatsiooni.

Seega 39-aastane Šveitsi supertäht Melbourne`i ei sõida. Australian Open algab uue plaani kohaselt järgmise aasta 8. veebruaril ning kestab kuni 21.veebruarini.

“Roger on otsustanud mitte mängida 2021. aasta Austraalia lahtistel, vaatamata sellele, et tema edasiminek põlvevigastuse ravimisel ja võistlusteks vajaliku füüsilise konditsiooni saavutamisel on märkimisväärne,” teatas Godsick AP-le. 

“Pärast tiimiga konsulteerimist otsustas Federer, et tema jaoks parim on vaadata asjale pikema perspektiiviga ning võistlustennisesse naasta pärast Australian Openi lõppu.”

“Algaval nädalal alustame läbirääkimisi nende turniiride korraldajatega, mis algavad veebruari lõpus. Ja vastavalt sellele ehitame üles võistlusgraafiku,” lisas Godsick.

Federer on kuuekordne Austraalia lahtiste üksikmängu tšempion, viimati võitis ta Australian Openi 2018. aastal. 

2021. aasta Austraalia lahtised meistrivõistlused toimuvad koroonapandeemia tõttu veebruaris.

Kõik mängijad, kes Melbourne`i saabuvad, peavad läbima 14-päevase karantiiniperioodi, lubatud on maksimaalselt viis tundi treeninguid päevas turvalises treeningkompleksis.

Melbourne`is toimub ka kolm soojendusturniiri, sealhulgas on Adelaide`i ATP 250 turniir samuti Melbourne`i üle viidud.

scroll to top