fbpx
Close

Sünnipäevalaps Gilles Simon: kuni vaim tahab ja füüsis lubab, ma ei lõpeta

– Gilles Simon / Foto: EPA/Scanpix

Endine maailma kuues reket Gilles Simon teatas, et tal pole niipea veel plaanis pensionile jääda. Samas avaldas täna 27. detsembril 36-aastaseks saav prantslane, et poleks mingi ime, kui ühel heal päeval võib teda näha ATP Tour’il hoopis treeneri rollis.

Simon on stabliilselt heas vormis, hetkel asub ta ATP edetabelis 63. kohal. Simon arvas WhyIlovetennis.com-ile antud lühiusutluses, et tennisekommentaatorit pärast karjääri lõppu temast ei saa.

„Telekommentaatori roll on minu jaoks liiga passiivne. Treeneriamet on aga piisavalt aktiivne. See, kuidas mängijat motiveerida, leida õiged mehhanismid, et sportlasest parim välja tuua – see huvitab mind väga. Näen ennast ennem näitlejana, kui pealtvaatajana.“

Simonilt uuriti, et mida ta arvab perspektiivikast Prantusmaa tenniseliidu tehnilise direktori ametist. 14 korda ATP turniiridel võidutsenud prantslane kostis seepeale, et temast on sellele postisioonile paremaid kandidaate.

„Usun, et mul pole veel piisavalt kompetentsi. See nõuab erinevaid oskusi: treeningute läbiviimist, tehnika õpetamist – ma ei tea veel, kuidas seda kõike teha. Sellele kohale on kindlasti suuremaid meistreid, kui mina.“

Simon osales lõppeval aastal kõigil kolmel suure slämmi turniiril ning jõudis Marseille` ATP turniiril poolfinaali. Simon jääb oma parimatest päevadest kaugele, kuid on siiski väga tugev.

„Mängin senikaua, kuni seee tundub mõistlik. Armastan tennist, isegi kui see mind mõnikord hulluks ajab. Niikaua, kuni vaim tunneb,  et füüsis võib veel midagi korda saata, ma võistlusareenilt ei lahku.“

Simon lisas, et tema poeg Timothy on suur Roger Federeri fänn. „Minu naine on alati olnud suur Rafael Nadali poolehoidja, minu mõlemad pojad järgisid abikaasa eeskuju. Seda kuni Federer alistas 2017. aasta Austraalia lahtiste finaalis viies setis Nadali. Vanem poeg Timothy oli vihane ja pettunud, et Nadal teda alt vedas ning pärast seda on tema kangelaseks šveitslane.”

scroll to top