fbpx
Close

Fabio Fognini läks mõlema hüppeliigese lõikusele

Fabio Fognini pärast Monte Carlo turniiri võitmist. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma edetabelis 11. kohal paiknev itaallane Fabio Fognini otsustas ära kasutada veel vähemalt kaks kuud kestvat võistluspausi ja läks mõlema hüppeliigese lõikusele.

Fognini on saanud viimastel kuudel veeta palju aega koos abikaasa Flavia Pennetta, 2015. aasta US Openi võitjaga ja kolmeaastase poja Federicoga. Tänu sellele, et Flavia mängib praegugi tennist piisavalt hästi, oli Fogninil kodust võtta ka treeningupartner, kellega koroonaviiruse piirangute (Itaalias olid need eriti karmid) ajal harjutada.

Kuid just viimaste treeningute ajal sai Fognini aru, et hüppeliigese valu segab teda endiselt ja paremat aega kui praegu ta artroskoopiliseks operatsiooniks ei saagi valida. “Probleem vasaku jala hüppeliigesega on kestnud juba kolm ja pool aastat. Kaks aastat tagasi hakkasin valu tundma ka parema jala hüppeliigeses. Nüüd lootsin, et pikem paus aitab kaasa tervenemisele, aga kui naasesin treeningutele, siis tundsin, et kõik on endine. Pärast arstlikku uuringut ja arutelu enda tiimi liikmetega otsustasin mõlema hüppeliigese lõikuse kasuks. Lähen Itaalias juba täna (31. mail – toim.) operatsioonile,” kirjutas Fognini Instagramis.

Fognini, kes 2019. aasta algul oli kolme kuuga langenud 13. kohalt 18ndaks, võitis seejärel oma karjääri esimese Masters 1000 turniiri Monte Carlos, kus ta poolfinaalis alistas Rafael Nadali 6:4, 6:2. Kuid itaallane võinuks välja langeda juba avaringis, sest oli venelase Andrei Rublevi vastu taga 4:6, 1:4. Pärast seda kerkis Fognini 12ndaks ja on seda tänaseks isegi koha võrra parandanud, ehkki pigem on tema tulemused olnud tavalised, mitte suurepärased. Tänavu jõudis ta Australian Openil 4. ringi, aga mujal ei ole silma paistnud.

Kuid kaks kuud pärast võitu Monte Carlos kerkis Fognini ka lühiajaliselt kümnendale kohale, mis tähendas, et temast sai kõigi aegade vanim (tollal 32) maailma esikümne esmakordne liige. Sest vanemaid mehi on seal praegugi küll ja küll, aga keegi neist ei ole TOP10 sekka tõusnud nii hilja.

scroll to top
Inline
Inline