fbpx
Close

Eugenie Bouchardi kaksikõde: tunnen toidupoemüüjat ka paremini, kui oma õde

– Eugenie Bouchard / Foto: ChristopheSaidi/SIPA/Scanpix

Bouchardide perekonna noorem generatsioon koosneb neljast liikmest: kaksikõed Eugenie ja Beatrice, noorem õde Charlotte ja pesamuna William. Laste isa Michel Bouchard on investeerimispankur, ema Julie Leclair Montrealis prantsuse keele õpetaja.

25. veebruaril 1994. aastal sündinud Eugenie Bouchard tutvustas ennast maailmale profitennisistina kahekümneaastaselt. 2014. aastal jõudis ta Wimbledonis finaali ning Austraalia lahtistel ja Roland Garrosil nelja parema naise sekka. Samal aastal platseerus ta maailma edetabelis kõrgele viiendale kohale ning pälvis enim arenenud WTA mängija aunimetuse. Tõsi, juba kaks aastat varem triumfeeris ta naisjuunioride Wimbledoni turniiril, kui finaalis alistas ukrainlanna Elina Svitolina.  Esimesed ITFi turniirivõidud saavutas kanadalanna juba 14-aastaselt, esimese võidu WTA-tuuril noppis ta 15-aastasena.

Täna on Eugenie oma parematest resultaatidest kaugel, maailma edetabelis paikneb Montrealis sündinud kanadalanna 141. positisoonil.

Hiljuti andis Eugenie kaksikõde Beatrice EssentiallySport saidil intervjuu.

„Kindlasti ei ole me tavaline, õnnelik ega täiuslik perekond“

Just sellised sõnad lausus Beatrice Bouchard usutluse alguses.

„Kaugel sellest. Meie vanemad lahutasid, kui olime väikesed. Nad ei olnud teineteisega enam õnnelikud. Eugenie kasvas koos emaga, samal ajal, kui teised lapsed: mina, Charlotte ja William veetsime enamus aega isaga.“

Beatrice sõnas, et pere oli justkui puruks rebitud.

„Lahusolek tekitas pingeid minu ja ema vahel, aga ka Charlotte ja William ei saanud emaga läbi ning hiljem suurenesid lahkarvamused ka Genie ja isa vahel.“

„Isegi tänaseks pole asjad paremaks läinud, vastupidi. Piisab, kui öelda, et alates kümnendast eluaastast olen Geniega kokku saanud ehk paar korda aastas. Kummaline mõelda, et tunnen mõnda toidupoemüüjat paremini, kui oma kaksikõde,“ lausus Beatrice.

Eugenie on võitnud karjääri jooksul ühe WTA trofee, seda 2014. aastal Nürnbergis, kus ta lõppvaatuses alistas tšehhitari Karolina Pliškova. Teisest küljest jälle on 26-aastane Kanada tennisekaunitar kuuel korral WTA-turniiril finaali jõudnud. Viimasel korral Istanbulis möödnud aastal, seal üllatas teda rumeenlanna Patricia Maria Tig. Pärast 2015. aastat pole Bouchard suure slämmi turniiridel jõudnud kuueteist parema hulka.

Viimasel kahel aastal on Eugenie Bouchard tuntust kogunud ka sellega, et on oksjonile pannud võimaluse endaga õhtustada. Viimati võitis oksjoni mees, kes ladus õhtusöögi eest lauale 85 000 US dollarit. Selle raha eest sai õnnelik võitja lisaks kohtamisele tenniseiludusega pääsme ühele suure slämmi turniirile, Bouchardi autogrammiga kingad ja reketi. Raha läks Bouchardi teatel heategevuseks.

scroll to top