fbpx
Close

Eestlaste alistajad pääsesid Austraalias põhiturniirile

– Austraalia lahtiste peaväljak Rod Laver arena / Foto: AP/Scanpix

Need kaks mängijat, kes alistasid Austraalia lahtiste meistrivõistluste kvalifikatsiooni avaringis vastavalt Kaia Kanepi ja Mark Lajali, pääsesid ka põhiturniirile.

Seega võiks öelda, et eestlastel ei vedanud. Austraallanna Storm Hunter, kes võitis Kanepi 6:3, 6:2, alistas järgmises ringis ka kvalifikatsioonis 30ndana asetatud maailma 137. reketi Celine Naefi (Šveits) 6:3, 7:6 ja otsustavas ringis tšehhitar Dominka Salkova (218.) 3:6, 6:3, 6:4.

Naiste üksikmängus pääses kvalifikatsioonist kõige rohkem läbi kahe vastandliku riigi ehk Ukraina ja neutraalsena mängivaid Venemaa esindajaid – mõlemaid kokku kolm. Edasi said ka kaks 16-aastast tennisisti Brenda Fruhvirtova (Tšehhi, 10) ja Alina Kornejeva (-). Teise tšehhitarina murdis end põhiturniirile möödunud suvel Pärnu W25 turniiri võitnud Sara Bejlek.

Meeste üksikmängus läbis Lajali alistaja Hugo Grenier (Prantsusmaa) karjääris kolmandat korda kvalifikatsiooni ja seda väga napilt, sest otsustavas ringis võitis ta kaasmaalase Giovanni Mpetshi Perricardi (ATP 201.) 5:7, 6:4, 7:6. Enne oli Grenier alistanud 19ndana asetatud Maxime Cressy (USA), kes kunagi oli maailma 31. reket. Kvalifikatsiooni läbis edukalt ka kunagine maailma esikümne mees David Goffin (Belgia).

scroll to top