Raisma ja Ojakäär kaotasid hispaanlastele

Oliver Ojakäär. / Foto: Facebook

Manacori ITF-i M15 turniiril, mis peetakse Rafael Nadali akadeemia väljakutel, langesid Kenneth Raisma ja Oliver Ojakäär neljapäeval üksikmängus välja hispaanlaste käe läbi.

Mõlemad mängud olid sarnased, esimene sett tasavägine, aga teises vastaste paremus kindel. Raisma jäi kolmandana asetatud Imanil Lopez Morillole (ATP 477.) alla 6:7, 1:6. Raisma kaotas kohe esimeses geimis oma servi, aga viigistas neljanda geimi murdega 2:2. Vastasel oli seisul 4:4 kolm murdepalli, kuid Raisma päästis need ja viis mängu tie-break’i. Kuid hispaanlane läks seal 4:0 ette ja võitis 7:3. Statistiliselt oli servis päris suur vahe, sest Raisma kaotas ässad 1:3 ja tegi 7 topeltviga, ent vastane mitte ühtki. Ka esimese servi õnnestumisprotsendiga jäi Raisma selgelt alla 54 vs 75. Nii ei aidanud fakt, et Raisma võitis esimeselt pallingult protsendiliselt rohkem punkte (72 vs 69), sest arvuliselt võitis Morillo rohkem punkte ja ta oli parem ka teiselt servilt.

Ojakäär kaotas esimesena asetatud Pol Martin Tiffonile (ATP 393.) 4:6, 1:6. Ka Ojakäär jäi murdega taha, aga suutis samamoodi tagasi võita ja viigistas 3:3. Kuid kümnenda geimi servikaotus otsustas ja teises setis kestis võrdsus vaid seisuni 1:1. Vastupidiselt Raismale ei jäänud Ojakäär ässade/topeltvigadega alla (mõlemal 3/1) ja lõi täpsemalt esimest servi (õnnestumisprotsent 69 vs 60). Ent Ojakäär ei võitnud esimeselt servilt kuigi palju punkte (53%) ja seda eriti võrreldes vastasega (76%).

Vihma ja jaheda ilma tõttu mängiti neljapäeval siseväljakutel, ent neid ei ole Rafael Nadali akadeemias kuigi palju. Seetõttu ei saadud kogu programmi lõpuni ja paarismängud, kus Ojakäär/Raisma püsivad konkurentsis, jäid pidamata. Seega on eestlastel veel ees paarismängu veerandfinaal.