Elizabeth Averjanov jõudis Šiauliais mõlemas mänguliigis poolfinaali

Elizabeth Averjanov. / Foto: Igor Pissarev

Leedus Šiauliais toimuval Tennis Europe`i 3. kategooria turniiril jõudis Eesti parimana Elizabeth Averjanov üksikmängus poolfinaali, nelja parema sekka jõudsid ka Andreas Kuum/Christofer Tüll  ning Otto Herman Pikk koos belglase Dominik Defoega poiste ja Averjanov/Mette Maria Jürvetson tüdrukute paarismängus.

Poiste üksikmängus jõudis Eesti parimana Otto Hermann Pikk teise ringi, nii Christofer Tüll kui Andreas Kuum pidid tunnistama vastase paremust avaringis. Laupäevases finaalis mängivad kaks tšehhi Marek Smeicky ja Simon Janoušek omavahel.

Tüdrukute turniiril läks Eesti mängijatel märksa paremini. Hõbe Lee Heinlo ja Katrin Tõnts läbisid edukalt kvalifikatsiooni, kuid põhiturniiril avaringist edasi ei saanud. Avavoorus pidid vastase paremust tunnistama ka Jürvetson ja Elin Kalmus.  Kuid vähemalt teise ringi mängisid end neli tüdrukut. Meribel Tamsalu ja Varvara Trifonova said avaringis jagu Leedu mängijatest (Tamsalu alistas Liepa Klimaviciute 6:1, 7:5 ning Trifonova Ieva Skliutaite 6:2, 6:2). Teises ringis tuli Tamsalul tunnistada esimest paigutust omanud slovakitari Ela Skalicka 6:1, 6:2 paremust, Trifonova jäi alla Ukraina noormängija Violetta Skrypile 1:6, 1:6.

Anna Kazinjan alistas kaks esimest vastast Darja Vilkini (Leedu) 6:2, 6:2 ning Läti tüdruku Monta Visocanska 6:2, 6:1. Veerandifinaalis tuli tunnistada Tšehhi mängija Sofie Mottlova 6:2, 6:1 paremust. Teist paigutust omanud Averjanov  loovutas esimeses kolmes kohtumise kokku ainult kolm geimi ja jõudis veenvate võitudega (Emilija Malychina (Leedu) 6:0, 6:0; Maissa Boca (Rumeenia) 6:0, 6:1; Viktroia Zaichenko 6:1, 6:1(Ukraina)) poolfinaali. Seal tuli aga vastamisi minna Tšehhi tüdruku, Kazinjani välja lülitanud Mottlovaga. Kolmesetiliseks kujunenud kohtumisest väljus võitjana Mottlova 6:0, 5:7, 6:2 ning mängib laupäevases finaalis Ukraina tüdruku Sofia Bielinskaga.

Paarismänguturniiril jõudsid kolm Eesti poissi poolfinaali.  Kuum/Tüll alistasid kahes esimeses ringis Leedu paarid. Alustuseks saadi jagu Simas Abromavicius/Rapolas Gagilasest 6:4, 6:2, seejärel Erikas Balkunas/Jokubas Kasparasest 7:6 (2), 6:2. Poolfinaalis tuli alla vanduda lätlastele Artis Aire/Jekabs Stikutsile 4:6, 3:6. Pikk/Defoe  olid avavoorus kindlalt üle samuti leedulastest Nikas Jurgaitis/Margigris Murauskasest 6:0, 6:1, veerandfinaalis alistati pinevas heitluses tugev Tšehhi duo Simon Janousek/David Smolik 2:6, 6:2, 10:8. Poolfinaalis kaotati aga hiljem turniiri võitnud leedulastele Mark Griaziutin Tverskoj/Vilius Vaskys 4:6, 2:6.

Tüdrukute paarismänguturniiril jõudsid veerandfinaali lisaks kahele Eesti paarile (Kalmus/Kazinjan ja Averjanov/Jürvetson) veel Tamsalu koos Leedu tüdruku Evelina Grikškaite ning Trifonova koos Ukraina piiga Viktoria Zaichenkoga. Tõsi, Averjanov/Jürvetson omasid teist paigutust ning olid avaringis vabad. Veerandfinaalis alistasidki nad Trifonova/Zaichenko 7:5, 6:2 ning jõudsid poolfinaali, kus jäädi alla Läti/Leedu duole Beate Abarasa/Meta Dervine 4:6, 2:6. Abarasa/Dervine olid veerandfinaalis dramaatilises matšis jagu saanud Leedu/Eesti paarist Grikškaite/Tamsalu 6:0, 5:7, 11:9.

Juba järgmisel nädalal algab Narvas Tennis Europe`i 2. kategooria turniir, kus nagu tavaliselt palju Eesti noormängijaid mängimas.