Noorte olümpiafestivalil oli eestlaste edukaim Marie Johanna Lapimaa

Marie Johanna Lapimaa (paremal) ja Kätriin Reinvald paarismängus, kus nad jõudsid veerandfinaali. / Foto: Nina Radenkovic

Euroopa noorte olümpiafestivalil Sloveenias Mariboris esindasid tennises Eestit Kätriin Reinvald, Marie-Johanna Lapimaa, Edwin Averjanov ja Ken Ink. Üksikmängus oli edukaim Lapimaa, kes jõudis veerandfinaali, teised piirdusid avaringi kohtumisega.

Noormängijaid Sloveenias juhendavad treenerid Armand Levandi ja Ekke Tiidemann valgustasid pisut eestlaste matšide tagamaid. Nagu märgitud, oli meie parim Lapimaa, kes jõudis kaheksa parema hulka. Ta alistas avaringis iirlanna Lydia Brenneri 6:0, 6:2, seejärel tugeva Läti neiu Adelina Lachinova 6:1, 6:3. 1/8 finaalis sai meie tüdruku jagu  ka Poola mängijast Nadia Anita Affeltist 6:1, 6:2.

„Lapimaa mängis hästi. Hea võit oli teises ringis Lachinova üle, kes mullu võitis U14 Orange Bowli turniiri. Veerandfinaalis tšehhitari Julie Pastikovaga ( Lapimaa jäi alla 2:6, 0:6) oli klassivahe siiski ilmne,“ sõnas Tiidemann. Levandi ütles Reinvaldi ungarlanna Anna Mihalkaga tulemusega 2:6, 6:4, 5:7 lõppenud kohtumise kohta, et omad šansid olid olemas ka meie tennisepiigal. „Mäng oli tasavägine, seekord sedapidi. Midagi väga kripeldama siiski ei tohiks jääda.“

Edwin Averjanov  kaotas esimeses ringis Lucas Erikssonile ( Soome) 6:2, 6:7, 1:6 ja Ken Ink tšehhile David Brucknerile 3:6, 4:6. „No Edwin juhtis veel teises setis 5:3, siis hakkas liiga hoidma, püüdis turvaliselt matši koju tuua, kaotas teise seti ja enam mängu tagasi ei saanudki. Ken mängis korralikult, oma mängu tegi ikka ära, juhtis samuti teises setis 4:2, kuid otsustas siis liialt jooni otsima hakata ning sellest ka napid vead,“ selgitas Tiidemann poiste käekäiku üksikmängu turniiril.

Paarismänguturniiril jõudsid meie mõlemad paarid veerandfinaali. Avaringis vabad olnud Eesti poisid pidid selleks teises ringis alistama Soome (Eriksson/Lucas Körström), millega kenasti 6:1, 6:3 ka toime tuldi. Veerandfinaalis mindi kokku üllatajatega, Portugal paari Goncalo Castro/Salvatore Monteiroga. Portugallased olid avaringis välja lülitanud favoriidiks peetud Sloveenia paari Ziga Sesko/Svit Sulijci (neist teine tuli äsja U14 Euroopa meistriks) 6:4, 6:7 (5), 10:8 ning teises voorus ka Luksemburgi duo Lenny Forman/Olof Zielinski 6:4, 7:6(5).

Veerandfinaalmatš algas külma dušiga, kui eestlased kaotasid vähem kui 20 minutiga 0:6. Averjanov/Ink suutsid kohtumise viia otsustavasse tie break`i, sest teine sett võideti 7:6 (5). Otsustavas setis oli Eestil kasutada ka kolm matšpalli (9:8, 10:9 ja 12:11), kuid lõpuks kindlustasid olümpiafestivalil vähemalt pronksi endale ikkagi portugallased 14:12. Levandi ütles, et meie poisid ei saanud kuidagi mängu käima. „Võib öelda, et avasetis meie kutid lihtsalt magasid. See läks ikka väga kähku. Teises setis oli mängupilt juba parem ning tasapisi seis võrdsustus. Lõpp oleks võinud nii ühele, kui teisele poole minna…“

Lapimaa/Reinvald alistasid avaringis Gruusia 6:3, 6:1, seejärel Portugali 4:6, 6:4, 10:8. Veerandfinaalis läksid eestlannad kokku ammuste tuttavatega, lõunanaabritega Lätist Lachinova/Odeta Panasaga. Saanud avasetis napi 7:6 (2) võidu, kaldus vaekauss teises setis Läti tüdrukute poole, kes seisuga 6:1 viisid mängu tie break setti. Ka selles oli pisut kindlamad lätlannad, kes võitsid 10:8 ning kohtuvad reedeses poolfinaalis Tšehhiga.

Nii Tiidemann kui Levandi kiitsid võistluste korraldust. „Maribor on ilus Tartu suurune linnake. Meil on kõik käe-jala juures, ööbime väga korralikus ühiselamus, toitlustamine on super, söögid maitsvad. Nüüd on paar päeva aega rohkem kohaliku eluoluga tutvuda,“ sõnas Tiidemann neljapäeval, pärast veerandfinaale. Levandi lisas, et olümpiafestival on Maribori jaoks oluline sündmus. „Linnapildis on kõikjal plakatid, linna keskväljakul on üleval suured ekraanid, kus näidatakse võistlustelt otseülekandeid, sealhulgas ka tennist,“ ütles ta.

Juba järgmisel nädalal algavad Kadriorus Eesti noorte meistrivõistlused. 5. augustil alustavad jahti Eesti meistritiitlile U12 ja U16 vanuseklassi noortennisistid.