Oliver Ojakäär sai Egiptuses üliraske võidu

Oliver Ojakäär. / Foto: Facebook

Oliver Ojakäär rassis väljakul 3 tundi ja 11 minutit, kui alistas Sharm El Sheikhi ITF-i M15 turniiri avaringis Saveli Ivanovi (ATP 1290.) 6:7, 7:6, 7:6.

Venemaalt pärit, aga neutraalsena mängiv Ivanov on 19-aastane, kuid noorteklassis (parim edetaelikoht 223.) polnud ta kaugeltki nii edukas kui Ojakäär. Esimeses setis tegi kumbki seti keskel ühe murde, seejärel võideti servigeimi kindlalt. Tie-break kuulus aga Ivanovile 7:2.

Teises setis oli Ojakäär ees juba 5:1 ja seisul 5:2 oli tal vastase servil kaks settpalli. Paraku läks see edu käest, ent õnneks säilitas eestlane külma närvi tie-break’is, kus ta tegi kohe teisel punktil minimurde, mis jäigi ainsaks ja Ojakäär võitis 7:5.

Otsustavas setis polnud murdeid seisuni 5:5, mil Ojakäärul õnnestus tõrjegeim võita. Aga teist setti järjest ei suutnud ta eduseisus tie-break’i vältida. Seisul 6:5 jäi Ojakäärul kasutamata kaks matšpalli ja vastane viigistas. Kuid teist tie-break’i järjest ei kaotanud Ojakäär oma servil ühtki punkti ja seekord kahe minimurde arvel ta võitis 7:3.

Ojakäär võitis punktid 125:124 ja lõi 17 ässa vastase 10 vastu. Esimeselt servilt võitis eestlane 79% punktidest, aga ka Ivanovi näitaja (78%) polnud kuigivõrd halvem. Murdepalle realiseeris Ojakäär 8st 4 ja Ivanov 11st 4.

Teises ringis on Ojakäärul edetabeli põhjal raskem vastane – neljandana asetatud Luca Giacomini (Itaalia, ATP 615.). Kuid Giacomini kaotas kolm nädalat tagasi Manacori turniiril Ojakääru treenerile Kenneth Raismale 5:7, 6:7. See annab kindlasti Ojakäärule eelise, kui treener täpselt teab, kuidas peab Giacominiga mängima. Põhimõtteliselt on itaallane ITF-i tasemel siiski keskpärane mängija, sest tal ei ole 26-aastaselt isegi turniirivõitu. Pigem on Giacomini selline tennisist, kes M15 tasemel jõuab tihti veerand- ja poolfinaali ning mõnikord ka finaali, viimati 2023. aasta suvel.

Paarismängus on avaringist edasi saanud nii Ojakäär koos Pablo Trochu’ga (Prantsusmaa) kui ka Kristjan Tamm koos Niklas Schelliga (Saksamaa). Neljapäeval kohtuvad need paarid veerandfinaalis omavahel. Tamm üksikmängus ei osale.