Eesti võitis dramaatilise paarismängu ja asus Davis Cupil 2:1 juhtima

Kenneth Raisma. / Foto: Igor Pissarev

Eesti aja järgi täna varahommikul kell 6.30 jätkus Sri Lanka suurimas linnas Colombos Davis Cupi Maailmaliiga II grupi üleminekumäng Iraani ja Eesti vahel. Paarismängu võitis Eesti otsustava seti kaotusseisust ja asus 2:1 juhtima.

Mõlemat meeskonda esindasid tänases paarismängus puhanud mehed, kes eile üksikmängus ei osalenud. Eestil olid need Kenneth Raisma ja Siim Troost, Iraanil Samyar Elyasi ja Ali Yazdani. Kuid valik oli loogiline, sest maailma paarismängu edetabelis on Troost parim eestlane, aga Iraani parim paarismängija on rankingu põhjal 20-aastane Yazdani.

Eestil oli raske seis juba teises setis. Avasetis tegid ainsa murde iraanlased ja nad kordasid sama teise seti algul. Nii juhtisid Elyasi/Yazdani 6:4, 3:1, aga siis tõid Raisma/Troost mängu murrangu. Nad võitsid viis geimi järjest, nende hulgas kaks servimurret.

Vastupidiselt läksid otsustavas setis eestlased 3:1 ette, aga kaotasid siis neli geimi järjest. Õnneks ei kordunud eelmise seti stsenaarium täielikult, sest seisul 3:5 suutsid Raisma/Troost nö viimasel hetkel tagasi murda ja viigistasid 5:5. Tie-break’is olid eestlased taga 0:2, aga võitsid siis viis punkti järjest, kaasa arvatud kaks minimurret. Üks minimurre veel tõi matšpalli, mis kohe realiseeriti – seega 4:6, 6:3, 7:6 (3) võit Eestile.

Siim Troost. / Foto: Igor Pissarev

“Ise keerasime käki kokku, kui kaotasime koguni neli oma servigeimi. Mängisime neis geimides alla võimete,” rääkis Raisma. “Vastased mängisid ka väga hästi, ma ise oleks oodanud veidi lihtsamat mängu.” Troost lisas, et kuigi nad esimese seti kaotasid, oli sees üsna hea energia, mis tõi ka lõpuks võidu. “Ma arvan, et see oli parem variant, kui me selle asemel tülli oleks läinud,” naljatas Raisma lõpetuseks.