fbpx
Close

Peafavoriit Daniil Glinka kohtub finaalis Markus Mölderiga

Daniil Glinka on seni õigustanud esimest asetust. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Eesti meistrivõistlustel kohtuvad meeste üksikmängu finaalis Daniil Glinka (1) ja 18-aastane Markus Mölder. Mõlemad mängivad finaalis esmakordselt.

Glinka tegi esimest korda meistrivõistlustel ilma samuti 18-aastaselt (2018), kui alistas veerandfinaalis ühe favoriidi Kenneth Raisma, kuid poolfinaalist tookord edasi ei saanud. Täna olid Glinka ja Raisma (4) vastamisi juba poolfinaalis, aga selles mõttes osad vahetatud, et favoriidina alustas Glinka. Aga lõpptulemus oli sama, Glinka taas võitis, seekord 6:3, 7:5, 6:1. Teises setis avaldas Raisma visa vastupanu, aga võit jäi saamata ja kolmandas lootusi enam polnud.

“Teises setis mängis Kenneth väga hästi, lõi peaaegu kõik pallid joonele. Kenneth on Eesti tennises minu jaoks autoriteet ja mulle meeldib temaga mängida. Loodan, et tulevikus kohtume veel,” rääkis Glinka, aga selle peale tekkis kohe küsimus, et mida sa ise tegid, sest olid ju autoriteedist parem. “Ma isegi ei tea, kas olin favoriit, sest polnud kaks aastat liivaväljakutel mänginud, aga Kenneth on just sellel kattel meister. Kuid mängisin temast intensiivsemalt ja minu füüsiline vorm oli ka tema omast parem. Jõudsin rohkem joosta.”

Markus Mölderi eeskäsi oli poolfinaalis lööv. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Mölder oli mängu lõpetamas enam-vähem samal ajal kui Glinka, aga ei suutnud realiseerida eduseisu kolmanda seti lõpus (5:4 peal servis Mölder matši võiduks). Seni oli noorem mees palju agressiivsem ja löögitugevuselt Siim Troostist (2) selgelt üle. Aga Mölder pole veel nii stabiilne, et tervet mängu sama hästi mängida – üht setti läks veel vaja, et võita 6:3, 5:7, 7:5, 6:2.

“Olin temast teravam, aga tundus, et Siimul ei olnud ka kõige parem päev,” ütles Mölder. “Eriti just servil jäi ta natuke pehmeks ja suutsin agressiivselt tõrjuda. Kolmanda seti lõpus ta mängis natuke paremini ja mul võib-olla tekkis ka kerge värin. Olin pisut väsinud, aga võtsin enne neljandat setti tualetipausi ja sain uue hingamise. Finaalivastane peaks olema muidugi senistest kõige raskem, aga ma ei ole temaga kordagi mänginud, seetõttu ei oska midagi arvata.”

Meeste üksikmängu finaali homme ei peeta, see toimub reedel. Esialgu näitab ilmaprognoos, et suuremat vihma pole oodata ja seetõttu ei ole vajadust ka igaks juhuks ajakavas mingeid korrektiive teha.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top