fbpx
Close

Davis Cupi finaalturniiril selgusid kaheksa paremat meeskonda

Koos fännidega rõõmustab edasipääsu üle Hollandi meeskond. Näoga vasakult teine esireket Botic van de Zandschulp, kes võitis kõik mängud. / Foto: PA/Scanpix

Davis Cupi finaalturniir 16 meeskonna osavõtul peetakse 2022. aastal kahes etapis. 13.-18. septembrini toimusid neljas erinevas riigis alagrupiturniirid ja 22.-27. novembrini Malagas (Hispaania) play-off.

Kuigi septembrikuus võiks nii mõneski riigis mängida pigem välitingimustes, on Davis Cupil ühtne süsteem ja kõik alagrupiturniirid peeti siseväljakutel kõvakattel, kus toimub ka teine ja otsustav etapp. Turniirilt puudus 2021. aasta karikavõitja Venemaa, kelle tennisistid saavad kaasa lüüa individuaalturniiridel, aga mitte võistkonnana.

A-grupis mängiti Bolognas ja ettearvatult sai kolme võiduga esikoha Itaalia, keda esindasid maailma 11. reket Jannik Sinner ja 15. reket Matteo Berrettini. Kahe mehe edetabelikohtade summas oli Itaaliast parem vaid Hispaania, kus maailma esireketile Carlos Alcarazile sekundeeris üksikmängudes Roberto Bautista Agut (ATP 21.). Kui Berrettini võitis kõik kolm üksikmängu, siis Sinner sai üllatuskaotuse Rootsi esireketilt Mikael Ymerilt (ATP 98.). Kolmest paarismängust võitis Itaalia kaks. Teisena sai A-grupist edasi Horvaatia, kes oli Itaaliale ainsana kaotanud 0:3, aga ta võitis Argentiinat 3:0 ja Rootsit 2:1.

B-grupis, kus mängud peeti Valencias, lõpetas võitjana samuti väljakuperemeeste tiim, aga nad ei jäänud kaotuseta. Võrdselt kaks võitu kogusid Hispaania, Kanada ja Serbia, kuid onavahelistes matšides oli nende mänguvõitude ja kaotuste suhe vastavalt 4:2, 3:3, ja 2:4. Kanada alistaski Hispaania 2:1 ja suuresti tänu sellele, et Felix Auger-Aliassime oli esimene mängija, kes võitis Alcarazi esireketi seisuses. Kanadalase võit kirjutati numbritega 6:7, 6:4, 6:2. Kuna Hispaania oli võitnud Serbia 3:0, piisas Kanadale viimases voorus ka 1:2 kaotusest Serbiale ja ainsa võidu tõi taas Auger-Aliassime. Serbial ei mänginud kaasa Novak Djokovic. Võiduta jäi B-grupis Lõuna-Korea.

C-grupp mängis Hamburgis ja traditsioon püsis ka seal – kodumeeskond Saksamaa võitis. Sakslased, kellel ei saanud vigastuse tõttu kaasa mängida (kuid arvatavasti play-offis juba saab) Alexander Zverev, alistasid kõik vastased 2:1 – Austraalia, Prantsusmaa ja Belgia. Saksamaad päästis paarismäng, sest üksikmängud lõppesid kõigi vastastega 1:1. Sealjuures alistasid Kevin Krawietz/Tim Pütz nii Prantsusmaa kui ka Belgia paari otsustavas setis 7:6. Kolm võitu tõi ka teisel “laual” Jan-Lennard Struff, aga Oscar Otte kaotas kõik kohtumised. Kuna Austraalia alistas Prantsusmaa 2:1 ja Belgia 3:0, said nad edasi teisena.

D-grupi mängud Glasgow’s aga ei lõppenud Suurbritannia võiduga. Britid jäid koguni kahe edasipääseja seast välja ja üllatuslikult võitis grupi Holland, keda esindasid maailma 35. reket Botic van de Zandschulp ja 48. reket Tallon Griekspoor. Sealjuures teiseks tulnud USA vastu võitsid nad mõlemad üksikmängud kahes setis, ehkki vastas olid Taylor Fritz (12.) ja Tommy Paul (29.). Suurbritannia vastu Griekspoor kaotas, aga Van de Zandschulp üllatas 6:4, 6:2 võiduga maailma 8. reketit Cameron Norrie’t. See oli teine suurüllatus Ymeri ja Sinneri mängu kõrval. Kasahstan jäi D-grupis võiduta, kuid nad kaotasid kõik mängud 1:2. Tõsi, Hollandi ja USA vastu nad üksikmänge ei võitnud ja punkti tõi ainult paar. Aga ka maailma 44. reket Aleksandr Bublik alistas Norrie, kuid just brittidele kasahhide paar kaotas. Seevastu tõi Norrie punkti Fritzi vastu, aga seal kaotasid Dan Evans ja brittide paar, kus üks osaline oli Andy Murray.

Novembris algab play-off veerandfinaalidega, kus tabeli järjekorras on vastamisi Itaalia – USA, Saksamaa – Kanada, Holland – Austraalia ja Hispaania – Horvaatia. Ülemise neliku mängud saavad olema põnevad, kui Saksamaal tuleb välja Zverev ja Kanadal Denis Shapovalov, kes alagrupiturniiril ei osalenud. Tabeli alumise poole selge soosik on Hispaania, kes pealegi mängib kodus.

scroll to top