fbpx
Close

EELVAADE | Tuttav vastane uuel väljakukattel

Svetlana Kuznetsova mullu Rooma turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Esmaspäeva pärastlõunal kohtub Anett Kontaveit Eastbourne’i turniiri avaringis suure slämmi turniiride kahekordse võitja Svetlana Kuznetsovaga (Venemaa), kes 27. juunil saab 36-aastaseks.

Eesti tennisele tervikuna on Kuznetsova väga ammune vastane – äsja möödus sellest 20 aastat, kui venelanna kohtus Kaia Kanepiga Prantsusmaa lahtiste noorteturniiri finaalis. Anett oli siis viieaastane ja pidi ootama oma esimest mängu Kuznetsovaga veel 17 aastat, kui ta 2018. aastal venelanna Rooma turniiril alistas 7:5, 7:5.

Ent eelmise aasta septembris kohtusid Kontaveit ja Kuznetsova Roomas uuesti ning sellest mängust on Tennisnet kirjutanud ka eelvaate. Kuznetsova karjäärist võiks kirjutada ka pikemalt, aga üldjoontes võtab mullune eelvaade siiski selle üsna hästi kokku. Juttu on ka sellest, et alates 2017. aastast on Anett ja Kuznetsova olnud edetabelis üsna sarnastel kohtadel, aga peamiselt siiski Eesti esireket eespool. Seda ka praegu – Kontaveit asub 29. ja Kuznetsova 39. kohal. Sealjuures oli Kuznetsova esimene, kes jäi Venemaa naistest olümpiakohata – Darja Kasatkina on temast neli pügalat kõrgemal ja veel kolm venelannat eespool.

Kirjutame siis antud loos vaid sellest, mida on Kuznetsova teinud pärast seda, kui ta mullu Rooma turniiril Anetti võitis 4:6, 7:5, 6:3. Ei ole teinud midagi erilist. Rooma turniiril lamges ta välja 3. ringis ja Roland Garrosis 1. ringis ning sellega pani Kuznetsova 2020. aastale punkti. Tänavu on Kuznetsova saldo seitsmel turniiril 5-7 ehk siis võite vähem kui kaotusi. Dubai WTA 1000 turniiril jõudis Kuznetsova 1/8 finaali ja Peterburis poolfinaali, need on ainsad turniirid, kus kogenud venelanna teenis sel aastal kaks võitu. Viimati Roland Garrosis ei vedanud tal loosiga, sest ta kohtus avaringis Viktoria Azarenkaga. Aga Kuznetsova ei olnud ka kuigivõrd valmistunud, sest pärast Miamit võttis ta kahekuulise pausi ning teistel Euroopa liivaturniiridel ei mänignud.

Eastbourne’is mängitaks murul nagu ikka tavaks nädal enne Wimbledoni. Nii Anett kui ka Kuznetsova valisid selle ainsaks Wimbledoni-eelseks jõuprooviks. Ega kahte turniiri polekski eriti mängida jõudnud, sest algab ju Wimbledon kaks nädalat pärast Prantsusmaa lahtiste lõppu. Nüüd aga tasuks eraldi vaadata, mida on Kuznetsova saavutanud murul, sest sellele me mulluses eelvaates tähelepanu ei pööranud. Oma 18st turniirivõidust on Kuznetsova ainult ühe saavutanud murul – 2004. aastal sealsamas Eastbourne’is.

Ainus murul mängitav slämmiturniir ehk Wimbledon on Kuznetsovale edukuse poolest napilt kolmandal kohal. Austraalias on Kuznetsova jõudnud kolm ja Wimbledonis neli korda veerandfinaali, aga need kaks tulemust ei saa ligilähedalegi kogenud venelanna saavutustele muul kahel slämmil – nii Pariisis kui ka New Yorgis on Kuznetsova korra võitnud ja lisaks korra finaali jõudnud. See-eest pärineb Kuznetsova viimatine kõrgem koht (veerandfinaal) 2017. aasta Wimbledonist. Teistel slämmiturniiridel ei ole ta alates 2015. aastast 4. ringist kaugemale jõudnud. Muruväljakute mängija Kuznetsova kindlasti pole, kuid see kate ei ole tal ka liiga palju teistest nõrgem, mistõttu venelannat autsaideriks pidada ikkagi ei tohiks.

Kuid kihlveokontorid näevad siiski Anetti päris selget paremust. Eestlanna võidule saab ennustusportaalis Paf panustada koefitsiendiga 1,30 ja Kuznetsova võidule koefitsiendiga 3,55. Seega peaaegu 75-protsendilisteks loetakse Kontaveidi võiduvõimalusi. Ent tuletame meelde: ka mullu Roomas oli Anetti võidukoefitsient 1,30, aga ta kaotas mängu. See lause ei ole muidugi vihje, et Eesti esireket peaks kaotama, aga võib-olla on ta isegi natuke liiga suureks favoriidiks tembeldatud.

Millal Kontaveidi ja Kuznetsova mäng algab, seda me jälle ei tea, sest tegemist on 1. väljaku (peaväljaku järel tähtsuselt teine) neljanda kohtumisega, enne peetakse üks naiste ja kaks meeste mängu ning võistluspäev algab Eesti aja järgi kell 13.

Teine küsimus on veel selles, et erinevalt Eestist on Inglismaal praegu kehv ilm, lausa 17-18 kraadi jahedam (+15) kui meil ja vihmaoht üsna suur. Pühapäeval said mängud siiski plaanikohaselt peetud, kuid esmaspäeval on suurem vihmaoht ennelõunal. Võimalik, et esimene mäng ei alga kell 11 (meil kell 13) kohaliku aja järgi, sel juhul lükkub Anetti kohtumine õhtusse.

scroll to top