fbpx
Close

Seitse Venemaa mängijat Peterburi WTA turniiri veerandfinaalis

– Peterburi / Foto: Pixabay

Ei usu, et sellist asja oleks viimastel aastatel juhtunud, et ATP või WTA turniiri kaheksa parema seas mängiks seitse sama riigi tennisisti, aga just nii läks Peterburi turniiril, kus mõistagi sai sellise saavutusega hakkama Venemaa

Küsimus on siin eelkõige Peterburi WTA500 turniiri mitte kõige paremas ajastuses – kuna sellest võistlusest osavõtjail jääb vähe aega Miami WTA1000 turniiriks aklimatiseerumisel, soovis Venemaal osaleda vaid käputäis välismaalastest TOP50 mängijaid. Venelannad olid aga mingil viisil kohustatud kodupubliku (Venemaa spordivõistlustel on pealtvaatajad praegu lubatud) ees mängima. Reeglina osaleb WTA500 taseme turniiril peaaegu alati teatud hulk TOP20 mängijaid.

Oli ka üks üllatus, et maailma 241. reket Anastassia Gasanova võitis viiendana asetatud Anastassia Pavljutšenkova 1:6, 7:6, 7:6, aga sellest paarist läinuks niikuinii veerandfinaali Venemaa mängija. Gasanova kõrval on Peterburis ülejäänud veerandfinalistid Jekaterina Aleksandrova (1), Svetlana Kuznetsova (4), Darja Kasatkina (8), Margarita Gasparjan, Vera Zvonareva ja ainsa välismaalasena Jaqueline Cristian (Rumeenia), kes lülitas välja Jelena Ostapenko (Läti). Kaheksas veerandfinalist selgub Veronika Kudermetova (2) ja Kamilla Rahhimova mängust, aga nagu võite juba arvata, on mõlemad venelannad.

Teine WTA turniir toimub sel nädalal Monterreys (Mehhiko) ja on auhinnafondi poolest nõrgem (WTA250), ent kuna see toimub Floridaga lähedases ajavööndis, siis selle võistluse osalejail aklimatiseerumisprobleeme pole. Ent ka sellel turniiril ei osale ühtki maailma TOP20 mängijat, kes kõik ilmselt juba praegu harjutavad Miamis.

scroll to top